| raduspace10 a întrebat:

Am auzit ca o sa dispara tigarile cu bila. Pana cand o sa se mai gaseasca pe piata?

3 răspunsuri:
| KinoAndreea a răspuns:

"Prin textul adoptat miercuri se interzic aromele în ţigări şi în tutun, care ar putea face produsele mai atractive, prin crearea unei "arome caracteristice", iar mentolul va fi interzis din 2020."

| raduspace10 explică (pentru KinoAndreea):

Nu prea inteleg exact ce ai spus. Faza e ca sunt fumator ocazional, si nici nu prea stiu care cum sunt. Exista tigari mentolate fara biluta, sau aroma aia mentolata apare doar din bila aia?

| KinoAndreea a răspuns (pentru raduspace10):

Pai aromele sunt din bilele alea, desi imi pare ca sunt tigari aromate si fara bilute, dar nu au aceeasi calitate. Ideea e ca din 2020 nu se vir mai gasi tigari aromate (cu bile sau fara).