| Malinaa1993 a întrebat:

Am auzit ca peroxidul de hidrogen ajuta la albirea dintilor.a incercat cineva? si daca da, a dat vreun rezultat?

3 răspunsuri:
| drhotzu a răspuns:

Ai auzit cam prost...

| Malinaa1993 explică (pentru drhotzu):

De ce zici asta? ai incercat? mai vreau pareri.

| drhotzu a răspuns:

Pai ideea este cu concentratia de peroxid pe care o are solutia pe care o cumperi din farmacie pentru ca nu e usor sa gasesti peroxid atat de puternic incat sa albeasca parul, dar dintii. si mai e o problema este un puternic antibacterian si dezinfectant, deci pentru gura este ok, dar pentru stomac? pentru ca in stomac ai microorganisme care ajuta la digestie, ce se intampla daca inghiti din greseala? cel mai bine este totusi sa mergi la un doctor dentist ca sa te albeasca elwinking este mai sigur asa. mergi la un doctor!