| Carinka20 a întrebat:

Am auzit de multe ori ""ëxercitii de canto.""dar nu stiu ce e...ma puteti ajuta... funda,

8 răspunsuri:
| misterioaѕa a răspuns:

Bună!
Exerciţiile de canto sunt pentru cei care au voce bună, ele te ajută să îţi întreţii vocea şi să ţi-o formezi.
Găseşti şi online : http://www.canto.ro/Tehnica.html
Sper că ai înţeles! Dacă nu, îmi poţi lăsa un mesaj privat şi îţi voi explica mai detaliat!

| Assy99 a răspuns:

Canto este un curs de specializare pentru cei care vor sa cante corect.

| Smile4free a răspuns:

Pai eu fac canto si din cate stiu inseamna VOCALIZE big grin sper ca te-am ajutat :*... fundapuppy dog eyes

| Carinka20 explică (pentru Smile4free):

Vocalize ce este? :d. vreau mai descifrat.te rog!

| Smile4free a răspuns (pentru Carinka20):

Adica ityi incalzesti vocea prin intermediul unor vocare..adica canti literele A,E,I,O,U. sau MA, ME, MI, MO, MU. sunt foarte Multeee exercitii

| MunyLeka a răspuns:

E un fel de curs/specializare pentru cei ce vor sa cante corect.vor sa devina cantareti.

| Carinka20 explică (pentru MunyLeka):

Si unde se face asa ceva?

| MunyLeka a răspuns (pentru Carinka20):

Pai sunt mai multe locuri unde te poti inscrie ca sa faci acest curs. poti scrie pe google "cursuri canto" adaugi si orasul din care esti (ex. cursuri canto Timisoara) si vei vedea ca ai destule optiuni.