| babygyrl a întrebat:

Am avut o prietena.Ne-am inteles fffoarte bine. Dar acum de cand e cu un baiat nu mai merge nimic. M-a mintit, acum stie ca eu nu suport o fata si s-a imprietenit cu ea.Aseara ne-am certat, mie nu imi convine sa fie cu aia desi e problema ei, dar cat timp cu aia eu nu ma inteleg, s-a bagat intre mine si un baiat.Nu o mai inteleg. Daca vorbeam ceva cu ea mergea si ii spunea prietenului ei.Si dupa iesea scandal.Aseara trebuia sa imi aduca ceva si a venit la mine acasa su baiatul de care imi place(nu stiu sigur daca si el era dar asta reiesea) si cu prietena ei pe care nu o suport. Din cauza ei nu am putut dormi toata noaptea si numai nervi am avut. Ce sa fac? Cu ea nu mai am ce vb, si aseara ma suna si stiind sa sunt suparata pe ea ma mai intreaba daca sunt suparata.Nu inteleg cat poate fi de nesimtita.Acum vreau sa ii intorc ce mi-a facut.Nu pot sa stau sa ma uit la aia ce a facut. Ce sa fac? stiu ca nu e bine sa te razbuni dar din cauza ei s-au intamplat multe.desi zice ca imi e prietena daca e asa nu facea ce a facut.Cand a avut nevoie de ajutor am incercat sa o ajut dar cand avem eu nevoie imi spunea pai nu stiu, las ca trece, etc etc. Ce sa fac?

1 răspuns:
| Andra_3863 a răspuns:

De curiozitate, ai mai mult de 14 ani? nu vreau sa fiu rautacioasa, dar comportamentul tau este pur infantil [copilaros].
faci atata tam-tam ca este prietena cu una. bun, bravo ei...prieten nu inseamna sa fie de partea ta atunci cand nu suporti pe cineva. prieten inseamna sa iti dea un sfat, sa iti zica " o sa fie bine fata:*"
eu una am o prietena de 9 ani si nu ne-am certat nici macar o singura data. si ea are ca prietena o tipa pe care eu nu o suport. si stie si ea asta. da` nu trebuie sa ma amestec eu in viata ei si sa hotarasc pe cine sa aiba ca prieten/a.
ea nu il suporta pe fostul meu prieten si mi-a zis`o. si mi-a zis ca sa nu ma despart de el pentru ea. si prietenia s`a rezumat la vorbit la telefon si la scoala.
esti prea posesiva scumpo.:* pune`te un pic in locul eisad. sa vezi cum e sa se amestece mereu cineva in viata ta, sa iti zica ce sa faci si cu cine la fiecare pas.sad fii macar tu o prietena adevarata si dovedete`i ca o sprijini indiferent ce ar face, ca e bine sau rau.sad crede`ma ca e ceva sa vina prietena ta cu tine la sectia de politie pentru perturbarea linistii publice.laughing