| alexandru78 a întrebat:

Am cam lipsit pe la orele de englezawhistlinglaughing ideea e ca stiu sa citesc in engleza dar cand e vorba de tradus din romana in engleza si invers I don't want to see...laughing) Cum pot invata engleza in afara de scoala chatterbox nu stiu poate online sau ce carti de engleza f bune stiti.

3 răspunsuri:
| Bogdan01234 a răspuns:

Pai cel mai bine ar fi online cu exercitii de gramatica pentru inceput. daca cauti pe google gasesti sigur destule happy apoi ar mai fi sa citesti in engleza dar daca nu stii foarte bine limba poate fi mai complicat. ar mai fi meditatiile dar nu cred ca e cea mai buna varianta happy apoi ar mai fi, lucru care pe mine m-a ajutat foarte mult, filmele. dar cred ca cititul si facutul de exercitii pe internet te poate ajuta cel mai mult. bafta happy

| RazvanHDd a răspuns:

Jocuri + filme = engleza fara profesorwinking

| alexandru78 explică (pentru RazvanHDd):

Asteptam si eu niste linkuri whistling da ma roglaughing)