| EuTOt a întrebat:

Am cateva cosuri pe fata, cum scap de ele? funda.

Răspuns Câştigător
| lavinia_3755 a răspuns:

LASA-LE ASA! e normal sa ai cosuri nnu le sparge iti vor aparea din nou! da-le cu spirt in fiecare zi si se vor usca si nu vor mai aparea asa fac eu si de 3 luni nu mi-au mai aparut cosuri

7 răspunsuri:
| Alexander123 a răspuns:

Le storci.

| Skat3r a răspuns:

Depinde de ce fel de sange aiwinking...pai de cosuri nu prea poti scapa numai dupa ce inaintezi in varsta. daca ti le bazai iti zic sa nu le mai bazai pentru ca faci rau tenului si s-ar putea sa ti se faca mai multewinkinglove struck

| Elena199 a răspuns:

Nu prea poti scapa de ele pentru ca este varsta... si eu am o gramada dar mi-am luat o crema de la AVON sh mi'au mai trecut+ ca inainte imi dadeam cu : Bitter Suedez. il poti lua de la farmacie e putin mai scump dar vei fi multumita de rezultat si nu iti vor mai aparea atatea in viitor...

| anonime17 a răspuns:

Uite. Iti aplici pasta de dinti seara inainte de a dormi(asta folosesc majoritatea vedetelor) functioneaza pentru ca am incercat! Iti aplici pasta pe toata fata iar dimineata te speli cu apa pe fata. Dupa o saptamana vei observa o adevarata schimbare.Crede-ma merita sa incerci! Funda?

| Ąnnٱʒ a răspuns:

Săpun de coşuri sau
Soluţie, găseşti în farmacii! Fundăă?

| AnytaGirl a răspuns:

Am exact aceeasi problema.
Dar pentru tine am mai multe solutii care mie-mi prind bine:
1. Zynerit-nu in exces-e un antibiotic
2.Aspirina-nu tamponata, dizolva o jumatate sau una intreaga intr-o cescuta mica cu apa calduta...las-o sa se dizolve,ia un prosopel si fate doar pe cosuri, eu m-am dat si pe restul fetei si mi,, s-a dat" jos pielea, NUMAI PE COSURI!
3. Dischete astringente Clearskin Professional Avon-eu le-am folosit, sunt incredible sper sa-ti placa.
4.Pasta de dinti-pune foarte putina pe cosuri, dar dupa foarte putin timp s-o dai jos
5.Dove-eu folosesc si e super bun
6.Bioten-cu miere si arnica-mi-a facut o piele ca de bebelush
7.Lara
8.Doina
9.Spalatul-e foarte important de cate ori poti sa te speli pe fata, sa o faci, elimini impuritatile si grasimea care formeaza cosurile
1.parul-prindeti-l mereu -pentru ca firul intr-un fel sporeste cresterea cosurilo

Mai am un remediu-am auzit ca e foarte bun-dar eu nu vrea sa incerc-spala-te cu urina ta pe fata...dar apoi respalat-e!

Sper sa te ajuta macar unul dintre aceste idei, depinde de ce ten ai!
Cred ca merit o fundita? nuuu

| AnytaGirl a răspuns:

Si nu primesc fundita?