| d3utzsa a întrebat:

Am cateva cosuri pe frunte si nu stiu ce sa le fac ca sa imi treaca pentru ca nu le supoooortx(

spuneti-mi si mie va rog:X

3 răspunsuri:
| Daria a răspuns:

Stiu ca aproape toata lumea iti va recomanda Zinerytul, eu nu.Am fost la dermatolog si nu mi l-a recomandat deloc, usuca foarte tare fata, si nu se ia doar daca ai acnee vulgaris si pe fata, spate, etc.Banuiesc ca tu nu ai acnee vulgaris, doar cateva cosuri.Ca metoda naturala, iti recomand zeama de lamaie(dai pe cos si il usuca foarte bine), mastile pe baza de argila si mastile cu diferite fructe, cea mai buna e piersica si castravetelehappy
Daca vrei ceva solutii speciale poti incerca gama Garnier Pure, care contine gel de curatare, lotiune tonica si crema hidranta anti-cosuri.Eu o folosesc si chiar se vad rezultate.Nu costa mult, in jur de 20-25 de lei toate 3.hee hee
Succes, sper sa te ajute raspunsul meu:*

| Landied a răspuns:

Apa termala(eu am dat 60 de ronstraight face) si pune comprese cu ceai de urzica amestecat cu busuioc.Crede-ma ca merge in 3-4 zile trec de tot.Pe calea naturala e cel mai bine.happy

| Neeli a răspuns:

Mergi la farmacie si cumpara-ti apa termala (e in jur de 30 de lei). Trebu sa te dai dimineata si seara ...Si in timp iti vor trece... Sau mergi la dermatologie, sa-ti spuna un specialist ce trebuie sa folosesti.