| AlexFOCA a întrebat:

Am ceva la calculator! In C pe langa folderele : Program files, si alte alea... Sunt 2 foldere : Windows si Windows.old
In windows sunt ACELEASI foldere ca in C.
Faza e ca folderele alea 2 imi ocupa 25 g din Am windows 7 si vreau un raspuns concret nu prosti care sa zica in un cuvant sa fac nu stiu ce doar sa se bage in seama si cu raspunsul lor imi stric calc!

Răspuns Câştigător
| Mozurov a răspuns:

Cand ai instalat Windows 7 Windowsul vechi nu s-a sters complet(ma refer la fisierele de sistem si cam tot ce aveai la momentul respectiv in C) ci au fost salvate in windows old(e un fel de polita de asigurare a Windowsului 7 ca tu sa nu iti pierzi fisierele vechi). Poti sterge folderul cu windows old in cazul in care nu mai ai nevoie de vreun fisier de acolo.

1 răspuns:
| premamotion a răspuns:

Asta pentru ca ai reinstalat Windows fara a formata partiţia/hardul inainte. Tot ce aparţine de Windows.old face parte din vechea instalare şi poate fi şters fară probleme ca să nu-ţi mai ocupe din spaţiu. Deci da-i delete la tot folderul Windows.old, dar cel mai bine din terminal Dos cu comanda: deltree Windows.old