| deea_1980 a întrebat:

Am citit niste articole despre "lentilele nocturne", in care scria ca daca sunt purtate de copii pe timpul noptii v-a stopa cresterea dioptriilor sau chiar le ve micsora.Imi puteti da mai multe detalii? Daca am 2, 50 diopriile, credeti ca se mai poate face ceva? Si cat costa aceste lentile?

1 răspuns:
| purplexfusion a răspuns:

Eu am dioptri cu putin mai mici decat ale tale, eu n-am auzit de asa lentile, dar am citit intr-un ziar de operatia cu laser care va trebui sa o faci cand estimai mare(17-18 ani...)