| anonim_4396 a întrebat:

Am crezut ca ma voi vindeca sad
sunt foarte gelos imi vine sa mor
de exemplu ieri iubita mea s-a dus cu o prietena prin oras sa isi ia hainute. m-am vazut cu ea eu eram deja cu niste sentimente si stari in mine... sad
pe urma am mai dat o tura de oras si am vazut-o pe strada cu prietena ei. tocuri. alea alea. era foarte frumoasa si este sad si vedeam claxoane si nu stiu ce. numai puteam innebuneam tremuram tot o sun ii zic da cf unde esti :, ma duc la market sa iau vopsea de par. ii zic eu : vrei sa vin eu sa te iau de la market? ea cica nu lasa ca vin pe jos nu te supara pe mine. mentionez ca pana acu numai eu o luam poate s-a saturat si ea mereu numai cu mine sunt foarte gelos
ne-am despartit si pe urma tot ea a venit la mine in aceea zi. i-am zis ce m-a deranjat. ca s-a plimbat fiind soare frumos claxoane si bagari de seama chiar daca ea nu ii baga in seama. si pe urma a inceput sa planga si nu stiu ce acasa seara cand am ajuns. pana la urma ne-am impacat dar cand ma gandesc la ziua de ieri iar ma ia starea aia a mea de neliniste. ca m-a vazut in oras nu m-a sunat cf nu stiu ce. si-a vazut de drum cu amica ei. nu a vrut sa o iau cu masina cred ca vroia si ea sa se plimbe oh go on pe jos. sa o vada lumea. numai pot innebunesc
si cand ma gandesc ca vine acum caldura si nu o sa o pot lua mereu innebunesc numai pot crying

am realizat ca nu exista leac pentru gelozie si in stadiul asta nu stiu ce ma fac.
crying... va dati seama numai cat se duce sa isi cumpere si ceva de la magazin ma framanta, cand e frumos afara o ia prin parc unde sunt multi baieti bagari de seama claxoane si etc crying
nu stiu cum sa fac sa ma controlez
mereu stam suparati si certati aproape numai din cauza mea ca am eu idei in cap. :-

5 răspunsuri:
| Emeraude a răspuns:

Problema ta nu sta neaparat in gelozie, cat in posesivitate! Iti doresti s-o manipulezi. Daca ai putea,ai inchide-o intr-un glob de sticla pe care l-ai ascunde undeva, de unde s-o poti pirivi doar tu. Daca este frumoasa, e un dar si ar trebui sa apreciezi ca te lasa tocmai pe tine sa te bucuri de el,chiar daca, sincer vorbind, nu-l meriti dupa modul in care te comporti cu ea.Atata timp cat ea iti dovedeste ca te iubeste,se intoarce mereu, orice ar fi, la tine, atata timp cat nu ii pasa de cei din jur si nu baga in seama apropourile, de ce te framanti atat? Sfatul meu e sa ai grija de ea si sa iti schimbi atitudinea, altfel o vei pierde. Evident ca il va alege pe altul care ii ofera libertatea de care are nevoie, in schimbul unui barbat care o tine inchisa intr-o cusca, crezand ca este proprietatea lui privata.
Mult succes!winking

| SalamdePorcpentruTriviaAmuzante a răspuns:

Mai Ionut care e vina ei ca o clazoneaza baietii pe strada? si ce vrei sa faca? sa stea cu haine de 100 ani sa rada toti de ea? voi nu aveti incredere unul in altul.Si poate nu o vrut s-o iei pentru ca vroia sa se plimbe pe jos, mai ales ca era frumos afara. Vorbeste cu ea deschis pe tema asta, daca nu o sa pierdeti o relatie frumoasa din cauza ta si o sa suferiti amandoi si e pacat daca va iubiti.sad

| GeorgianaDragus a răspuns:

Cand iubesti pe cineva trebuie sal lasi liberwinking

| deian7 a răspuns:

Ca sa te controlezi depinde de tine, dar ai putea sa te duci la un psigolog daca nu te poti controla. Sper ca te-am ajutat. Daca mai ai nevoi de help da-mi pm.

| ionutzzz7878 a răspuns:

Am vb cu ea si a zis ca era frumos
stiu ca ma iubeste am mai pus-o la incercare si nu le-a dat credit baietilor. totul se intampla in capul meu sad
am impresia ca daca se uita unu la ea. sau se baga in seama. gata mi-o fura sad.
este fff frumoasa. nu zic asta ca e a mea neaparat. dar. multi multi multi au vrut as fie cu ea. cand am cunoscut`o.
avem 7 luni si mereu ne mai certam doar din cauza mea ca sunt posesiv si gelos. sad