| catalinbbb a întrebat:

Buna seara am o problema foarte mare nu cred ca exista rezolvare dar macar cateva sfaturi. sunt extraordinar de gelos si eu recunosc chiar daca nu imi place e un lucru foarte rau. de cele mai multe ori ma cert cu iubita mea numai din cauza geloziei mele pana cand ma va lasa o data stiu sigur asta. de exemplu si zilele astea. totul merge bine pana cand. are ea treaba in oras adica sa isi cumpere ceva sau ma rog.ca sa vedeti cat de gelos pot sa fiu uva dau exemplu : sunt atat de gelos incat imi e teama sa nu o atinga careva pe la scoala cand se duce la magazin mereu o sun etc etc cand este pe strada si vine spre liceu la fel sa nu se uite vreunu la ea. tin sa mentionez ca e f frumoasa si la inceput multi se bagau in seama cu ea, acum nu mi a mai spus nimic. ea mi-a zis mie ca imi spune orice daca se intampla ceva sa se bage unu in seama sau etc dar ultimele 2 zile mereu a plecat devreme de aksa ca a avut niste treaba prin oras cu o prietena si stiu ca nu a facut nimic rau dar nu stiu dc in capul meu apar tot felul de imagini ca si cum ea ar putea fi cu altu. mentionez ca sunt primul baiat din viata ei ( stiti la ce ma refer ) si oricum pentru mine si-a schimbat si nr de tel a facut mai mai multe dar nu stiu cum sa imi scot din cap. deci e totul ffff frumos pana cand imi zice ea ca trebuie sa plece ca are trebuie sa isi cumpere ceva de imbracat etc etc. de 2 ori a inceput sa planga si a zis ca vrea sa se desparta de mine dar plangea si pana la urma nu a mai facut pasu asta si mereu o supar stiu asta ce sa fac unde sa ma duc cum sa scap de gelozia asta care numai stiu ce sa fac ma macin tot timpul si daca zic. ca sa o las asa ca nu fce nimic si nu o intreb nimic si ea nu imi spune nimic pentru ca nu s-a intamplat nimic tot ma macina. ca zic eu in sinea mea ca nu are cum sa nu se fi bagat vreunu in seama chiar daca ea ii da eject... doamne ce bine era sa nu fiu gelos.sad

Răspuns Câştigător
| Brunetica a răspuns:

Buna catalin! vreau sa iti zic ca si prietenul meu a fost la fel ca si tine, asa se comporta cu mine la fel ca si tine, era la inceput foarte gelos, si eu am ajuns sa plang ca sa ma despart de el, vreau sa mentionez ca avem 2 ani de cand suntem in impreuna, exact asa facea ca si tine el prima data mi-a sters toate numerele din telefon iar dupa aia mi-a rupt cartela de teama ca vedea ca ma mai suna si nah sa nu il insel, si el a fost primul baiat din viata mea si eu nu il pot insela si am trecut peste gelozia lui, si vreau sa zic ca el cu gelozia lui a reusit sa ma faca si pe mine foarte geloasa si asa ne certam din orice efectiv din orice, si am ajuns la concluzia ca ne iubim foarte mult si nu mai are rost sa ne tot certam si desparti, am fost de multe ori despartit din cauza gelozie, si acum ne intelegem foarte bine, el e un pic gelos dar eu il inteleg ca daca nu ai fi inseamna ca nu ai iubi, si acum sa iti dau un sfat nu o stresa, respectai timpul pe care il petrece fara tine, nu te inseala ea doar isi rezolva problemele, si asa ai sa vezi ca o sa ajungi sa invingi gelozia, si inca ceva chiar daca ai vrea sa o interoghezi abtine-te muscate de limba, am fost foarte impresionata cand ti-am citit povestea am crezut ca e prietenul meu asa de mult seamana povestea noastra cu a voastra, ai incredere in ea daca o iubesti.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da esti si prost mah...stii ca esti gelos si dc nu o lasi in pace ce dracu? pai e si normal daca nu te schimbi URGENT o sa te lase pentru unu care o iubeste si se poarta cu ea normal nu ca un obsedat posesiv

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. nu mai pune intrebari asa de lungi 2. daca te iubeste nu te va minti 3. de curiozitate cand pleaca cu "prietena ei" urmareste-o