| anonim_4396 a întrebat:

Am crezut ca sunt atrasa de un baiat pentru personalitatea lui, dar dupa am vazut o poza cu el si nu ma mai simt atrasa, ce sa fac?

11 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu e vina ta ca tu chiar crezi ipocriti care spun ca fizicul nu conteaza sau ca cica daca iti place personalitatea cuiva nu va aparea monotonia, ai fost corupta de minti ipocrite, cu sa stai cu un om fata de care nu simti nimic, ce rost are sa stai asa din mila sau din scarba, exista si zona prieteniei unde multe ipocrite te baga tot pe acelasi motiv

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să cauți unul începând de la poză.

| catsuqi a răspuns (pentru sadrian46):

"sa caut unu incepand de la poza", nu sunt la vanatoare de baieti si nici nu pot sa aleg aici si sa elimin ce nu mi place. Intrebarea de fapt e, oare e posibil sa mi placa de el, chiar daca nu e atragator, doar pentru personalitatea lui?

| GirlOnline81 a răspuns (pentru catsuqi):

Personalitatea este importantă, dar intr-o relație trebuie sa existe și atracția. Nu e nimic superficial in asta.

| sadrian46 a răspuns (pentru catsuqi):

Ce înseamă să îți placă?
Asta înseamnă să te simți atrasă el, să dorești să fiți împreună, adică să faceți ceva împreună, să rămâneți împreună, să formați un cuplu peren, nu, cu toate consecințele posibile care rezultă din asta, nu?
Dta ca să te scuzi. spui.
Nu sunt la vânătoare de băieți.
Ok, dacă nu ești la vânătoare, la ce ești?
Apoi întrebi.
e, oare e posibil sa mi placa de el, chiar daca nu e atragator, doar pentru personalitatea lui?
Dar răspunsul l-ai dat dta mai sus.
... dupa am vazut o poza cu el si nu ma mai simt atrasă.
Concluzia logică, pe care dta ai trăit-o deja, este că personalitea nu este de ajuns pentru tine, ca el să îți placă.
Dacă tu însuți afirmi asta, și eu îți spun să te uiți și la poză, te superi că te-am trimis eu la vânătoare.
Așa că mai citește o dată ce ai scris.
dupa am vazut o poza cu el si nu ma mai simt atrasa.
Deci în cazul dtale, nu este posibil.
Chiar dacă este posibil pentru altele, chiar dacă este posibil în general.
Vrei un prieten, atunci, vorba ta, hai la vânătoare!

| catsuqi a răspuns (pentru GirlOnline81):

Ah ce bine, credeam ca s eu naspa si gandesc superficial, dar si eu cred ca e importanta atractia

| Andreeush a răspuns:

Îl lași în pace și îți cauți pe altcineva.

| Donsavas a răspuns:

Ar trebui să i dai o sansa. 'Nu judeca o carte după coperta',bine zis. S ar putea sa te obisnuiesti cu ideea si odata cu personalitatea lui,plăcută sa te indragostesti complet de el. Placerea vine mancand si daca tu cauti sa nu l privești ca pe un urat ci ca pe un om diferit,atunci ai inceput bine relația. Plus ca odata cu obișnuința,ori iti place mai tare,ori te saturi,dar trebuie sa te convingi de asta. Dacă îl privești cu dispret/scarba,nu ti dai o sansa cu tipul asta si il judeci după aparențe pe săracul băiat. Ma rog,eu in locul lui te as lasa. Mai bine sa fiu privit urat,neatragator decat sa stau cu o femeie care se lasă "pacalita" de propria minte. Nu te supăra pe mine dar cu o asemenea inteligenta,nu stiu cat de frumoasa esti pentru el,eu nu te vad dar stiu ca pentru mine,făcând asemenea alegeri, nu mi inspiri inteligenta. De ce?
Simplu. Ti am spus,te legi de iluzia frumosului,când frumusețea fizica este trecătoare,a da si RELATIVĂ,nu general valabilă (pentru toata lumea).
Stai cu un băiat frumos,ok, dar se va schimba fizic cu timpul sau te vei plictisi. În schimb, cate vreme esti atrasă de personalitate, asta e primordial, căci iti asigura o relație cu acel om si daca il duce mintea, nu ai cum sa te plictisești.

| RAY a răspuns (pentru Donsavas):

Tu ai stat vreodata cu o fata fata de care sa nu simti nimic atractiv?

| Plato a răspuns:

Pai de ce trebuie sa faci ceva?

| DomnuTrandafir a răspuns:

Cine te terfeleste? el sau personalitatea, gandeste kiddo