| greencookie a întrebat:

Am cunoscut acum 1 an jumate un tip. la inceput am fost buni prieteni si atat, pana prin iunie cand m-a invitat "la o cafea". si mi-a zis ca ii plac si ca vrea sa fim impreuna, desi el avea deja o prietena. asa ca nu am acceptat, desi il cam placeam. toate bune si frumoase pana in septembrie. cand am inceput iar sa iesim (dupa prima intalnire, am mai iesit de 2-3 ori, dar nimic). si am iesit septembire-octombrie de vreo 6-7 ori. nu mai stu cum a venit vb si el a zis ca noi iesim doar ca amici. si nu mi-a picat gozav, pentru ca imi trecuse "placutu´" dar tot iesind a inceput iar sa-mi placa... big grin
intre timp, mi-a zis ca s-a despartit de tipa cu care era atunci.
imi vine greu sa cred ca ii sunt ATAT de simpatica incat iese cu mine asa, ca adora sa stea cu mine de vorba... in plus, la scoala e foarte apropiat (toti intreaba daca suntem impreuna, ca cica asa pare). imi tot face complimente si se poarta exemplar, dar nu face niciun pas. ma suna frecvent si stam cu orele la telefon (minutele lui, placerea lui. vb vrute si nevrute)
dar eu nu prea sunt genul sa "sar" pe el... ce ma sfatuiti? big grin

4 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Pai nu sari papusa, ca e posibil sa cazi
Genul asta de relatia e aproape ideala.Cand o sa fiti impreuna se va duce dracu toata armonia astaoh go on
Probabil ca a invatat ceva din fosta relatie si nu mai e dispus sa isi pune inima pe tava asa repede.Nu te grabi si savureaza aceste momente

| valy a răspuns:

Nu iti pune nimeni cutitu' la gat ca sa sari pe el.
Urmeaza pasii incet si sigur.
Nu ii da nici prea mult ca se invata. dar nici prea putin.
Eu spun ca te place.si de asta probabil a si renuntat la tovarasa lui.ca sa fie cu tine.si daca tot se poarta frumos.si tie iti place de el.de ce sa nu incerci?
Eu spun sa incerci ca nu ai ce pierdehappy

| greencookie explică:

´multam de raspunsuri big grin le am in vedere, sincer.
ideea e ca sunt pierduta de tot straight face
zilele astea, iar am iesit, totu´ ok. au inceput gesturile gen: ma ia de barbie si ma "obliga" sa ma uit in ochii lui, ma mangaie pe picior, ma ia de mana, se joaca cu degetele mele. ma suna seara, vorbim... cand sunt mai absenta sau abatuta, mangaieri, alinari, replici gen: "suna-ma si vorbim. pentru mine e suficient sa te vad razand cand vorbesc cu tine etc"
si totusi zilele astea a declarat ca e cu una straight face. sunt 101% perplexa. mai aveti idei? :-s

| greentea a răspuns:

Pai nu trebuie sa "sari" pe el. Poti sa il intrebi daca are vreun gand sau e doar o relatie normala de prietenie thinking