| greencookie a întrebat:

Am cunoscut acum 1 an jumate un tip. la inceput am fost buni prieteni si atat, pana prin iunie cand m-a invitat "la o cafea". si mi-a zis ca ii plac si ca vrea sa fim impreuna, desi el avea deja o prietena. asa ca nu am acceptat, desi il cam placeam. toate bune si frumoase pana in septembrie. cand am inceput iar sa iesim (dupa prima intalnire, am mai iesit de 2-3 ori, dar nimic). si am iesit septembire-octombrie de vreo 6-7 ori. nu mai stu cum a venit vb si el a zis ca noi iesim doar ca amici. si nu mi-a picat grozav, pentru ca imi trecuse "placutu´" dar tot iesind a inceput iar sa-mi placa...

intre timp, mi-a zis ca s-a despartit de tipa cu care era atunci.

imi vine greu sa cred ca ii sunt ATAT de simpatica incat iese cu mine asa, ca adora sa stea cu mine de vorba si atat... in plus, la scoala e foarte apropiat (toti intreaba daca suntem impreuna, ca cica asa pare). imi tot face complimente si se poarta exemplar, dar nu face niciun pas. ma suna frecvent si stam cu orele la telefon (minutele lui, placerea lui. vb vrute si nevrute)

doar ca zilele astea, iar am iesit, totu´ ok. au inceput gesturile gen: ma ia de barbie si ma "obliga" sa ma uit in ochii lui, ma mangaie pe picior, ma ia de mana, se joaca cu degetele mele, imi da parul "sa ma vada, ca sunt frumoasa", imi zice "papusa" si nu pare sa o faca la misto. ma suna seara, vorbim... cand sunt mai absenta sau abatuta, mangaieri, alinari, replici gen: "suna-ma si vorbim. pentru mine e suficient sa te vad razand cand vorbesc cu tine etc"

si totusi zilele astea a declarat ca e cu una (again). sunt 101% perplexa. mai aveti idei? :-s

2 răspunsuri:
| LexUTz a răspuns:

Ok! Te cuplezi cu el... Ce te face sa crezi ca nu o sa ajungi si tu ca tipa cu care este el acum? big grin Ti-ar placea?

| AnoOnim23 a răspuns:

Wow. Tipul chiar te place, e sincer cu tine.Cred ca el s-a cuplat cu tipa aceea deoarece tu nu ii dai niciun raspuns, el ti-a aratat ca ii place de tine, tu de ce nu ii arati acelasi lucru?
Eu zic sa nu mai stai pe ganduri si sa te cuplezi cu el, dar impune-i conditia sa se desparta de actuala:*

succes:*