| user2799318 a întrebat:

Am cunoscut o fata pe internet si m-am atasat de ea, vorbim de 2 luni in fiecare zii si vrea sa ne vedem pe camera si eu nu sunt in stare, nu pot, ma consider urat, n-am incredere in mine, am nevoie de un sfat pentru ca nu mai stiu ce sa fac.

Răspuns Câştigător
| NonZarek a răspuns:

Apucate de sport, faci workout zilnic și asta te va ajuta, crede ma, îți va îmbunătății starea de spirit și fără sa stii, îți va creste stima de sine, îți zic din propria experienta, și dacă ai și un sac de box sau dacă mergi la sala vei găsii probabil, e perfect, îți va creste curajul considerabil.

Aranjeazăte, și meditează. Nu vei reușii peste noapte sa ai curaj și sa te vezi frumos, dar toate au un început și ai nevoie de multa răbdare, fiindcă răbdare și perseverenta sunt cheia succesului.

Mai un sfat, lasă lucrurile sa curgă de la sine, nu îți fa scenarii in cap, deschide camera și vezj ce se întâmplă, în aproape 90% din cazurile pe care le ai anticipat, nu sunt adevărate si nu au decurs asa cum ți ai imaginat ca va fi.
Încearcă sa te obișnuiești sa nu pui la suflet dacă te respinge după ce te a văzut, nu e fata potrivita, frica asta de a deschide camera și gândul ca ești urat vin de la simplul fapt ca pui la suflet ce zic oamenii și ca iti este teama sa nu o pierzi pe persoana aia. Fi bărbat și deschide camera aia!

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Da drumu camerei ca nu urca factura la curent, daca fuge de tine scapi de o grija

| Furnicuta000 a răspuns:

Te aranjezi si tu, te faci cat se poate de prezentabil si incearca sa nu pari nici timid nici arogant