| andreaaaaa a întrebat:

am si eu nevoie de un sfat..am cunoscut un tip de curand de care imi place exatrordinar de mult.e ft inteligent,matur etc. problema este ca el nu sta tot timpul in tara,pleaca in afara,se intorce la cateva luni si tot asa. Aseara mi-a zis sa nu ma indragostesc de el pentru ca el nu va putea fi tot timpul langa mine,ca el vine pleaca si tot asa. ce sa fac in situatia asta? eu deja m-am indragostit crying ma gandesc mereu la el, ma intristez cand vad ca nu suna..si totusi mi-a zis ca el vrea sa ne mai vedem,sa mai vorbim, cand iesim e foarte atent cu mine,.ce sa fac? eu l-as astepta mereu.as fi fericita doar sa stiu ca e al meu crying((

Răspuns Câştigător
| Holiday a răspuns:

Nu prea ai ce face decat sa-ti traiesti clipa/clipele. E genul de barbat care stie sa faca o fata/femeie sa se simta bine, mai mult, e si sincer cu tine, nu-ti da sperante de mai mult. Bucura-te de timpul petrecut impreuna, dar nu spera mai mult, daca devii prea insistenta va gasi o cale eleganta prin care sa-ti dea de inteles ca nu va mai puteti vedea/auzi. Ma gandesc ca nu are nici pretentii de la tine, sa nu faci aia sau ailalta, asa ca...ridica-te la inaltimea lui, fii matura si profita de situatie cat poti, dar fara sa-ti faci nu stiu ce planuri.

7 răspunsuri:
| dia200 a răspuns:

Eu cred ca el pur si simplu nu vrea si nu a vrut sa te raneasac cand iti spune asta.

| SkyPilot a răspuns:

Spune-i ce simti pentru el si asteapta-l. Iti va fi greu, dar din cate povestesti merita!

Răspuns utilizator avertizat
| Adelaaaaaaaa a răspuns:

Vrea sa fiti daca este atent cu tine..adica daca ti-a zis sa nu te indragosetsti de el a facut spre binele tau ca el vine si pleaca si poate daca erai cu el, aveai impresia ca e plecat si nu sti ce face si cu cine umbla, eu cred ca el nu vrea sa te faca sa suferii de aceea vrea sa fiti doar prietenii, totusi spune-i ce ai pe inima ce simti pentru el sa vezi ce zice, si daca sentimentul e reciproc.

| andreaaaaa explică:

Ma refer voi ce intelegeti prin ce mi-a zis el.gen ca nu-i pasa de mine sau ca nu vrea sa fim impreuna? sunt ft confuza

Răspuns utilizator avertizat
| SkyPilot a răspuns (pentru andreaaaaa):

Cred ca vrea sa nu suferi. Vorbeste cu el cat de repede, cred ca va fi sincer cu tine si iti va spune exact ce crede si ce simte.