| Ioannaaa a întrebat:

Am dat acest an admitere la medicina generala iasi, nu am luat. Ma gandesc sa dau din nou anul viitor si nu stiu ce facultate ar fi mai buna? Cea din cluj sau cea din iasi? ( am auzit multe lucruri despre cea din iasi...happy
Problema este ca nu stiu daca ar fi bine sa stau un an acasa sau sa fac un an la ase.
Putin ajutor va rog!

7 răspunsuri:
| Alexander21 a răspuns:

Jesus...Cluj normal. Pai vin din Turcia, Africa, etc sa faca medicina la Cluj si tu compari cu Iasulstraight face

| Ioannaaa explică (pentru Alexander21):

Stiu ca cele doua nu se compara, dar la cluj nu stiu pe nimeniworried.

| Alexander21 a răspuns (pentru Ioannaaa):

O sa stii pe prietena mea,te pun in legatura cu eahappy Nu iti face griji,apar si eu pe acololaughing scumpa mea, daca faci un lucru si dai un ban, macar sa dai pe ceva bun.Ma intelegi?

| Ioannaaa explică (pentru Alexander21):

Este la Fac de med din cluj? Apari si tu? ai de gand sa dai?batting eyelashes Si cu banii ai dreptate:d

laughing

| Alexander21 a răspuns (pentru Ioannaaa):

Nu,ea este la ceva inginerie economica,facultatea de constructii masini,la universitatea din Cluj. Asa ii zice,eu ma duc acolo sa stau numa cu ea,si sa ma dezvolt pe plan financiar, ca in orasul asta al meu totul merge pe pile, si locuri de munca putine.Eu nu bag banii in facultate,mai bine imi cumpar o garsoniera pe banii aia. Fac facultate si apoi sa ma duc pizzer sau ospatar? Ce rost are... Daca ai posibilitate sa pleci in strainatate,da se merita, daca stai aici, o faci pe degeaba.Toate se duc in faliment, si nu ai nici un viitor.

| Ioannaaa explică (pentru Alexander21):

Pai acum te angajezi in strainatate si faci bani. dar pe viitor? Doar nu o sa ai 45 de ani si tot ca ospatar sa lucrezi

| Alexander21 a răspuns (pentru Ioannaaa):

Ei,nu te faci ospatar, sunt locuri de munca bune, daca ai liceu faci un curs autorizat si iei salar bun.Acolo nu se munceste ca aici, ca tragi pana cazi jos si iei 1000 de lei.Si pe viitor ce? Crezi ca te mai intorci? Ramai si duci o viata decenta printre oameni normali. Unde iti poti permite sa traiesti.