| winnie98 a întrebat:

Am de facut o tema la Civica si habar nu am ce sa fac..Ma puteti ajuta? Cam asa suna: Imagineaza-ti ca te trezesti intr-o dimineata si aflati ca nu mai exista nici o autoritate. Toate regulile, legile si judecatorii au disparut. Ce probleme ar aparea, cum ati apara drepturile, ati mai avea drepturi? Multumesc! + Funda!

Răspuns Câştigător
| pastru009 a răspuns:

Sal. Uite un raspuns potrivit(de la cel mai bun din clasa la civica, EU):
Daca toate legile si judecatorii au disparut este o problema. Poporul detine puterea, nu? Deci traim intr-o democratie.Si intotdeauna indiferent ca judecatorii au disparut si legile la fel, poporul isi cunoaste drepturile si le respecta, la fel si legile.Ca altfel nu am mai trai intr-o democratie ci intr-o "jungla". Toate grupurile sociale s-ar destrama si nu ne-am mai intelege intre noi, noi oamenii.
Sper foarte mult ca e bun raspunsul.Bafta! Funda?