| Nastia a întrebat:

Am de facut un proiect la informatica-programare.nu ni s-a spus in ce program dar o sa fac un website in flash. a spus doar sa fie original si interesant. ce tema credeti ca ar fi potrivita? sa fei si destul de stufoasa pentru a face un site cu cel putin 5 pagini.

Răspuns Câştigător
| KarmaPolice a răspuns:

Flash... este destul de greu mai ales daca n-ai cunostinte de bazele programarii (este destul de complicat sa faci un site in flash)... Te-asi sfatui sa faci mai bine in dreamwave sau in ceva si mai usor cum este frontpage. In legatura cu tema,pai. ai putea alege orice tema care-ti place tie si la care te pricepi mai bine. In general nu se noteaza creativitatea la informatica ci ceea ce stii sa faci. Poti face si tu ceva banal precum date despre o tara, despre o carte, despre viata unui scriitor,artist, poti face chiar ceva legat de informatica, legat de boznonul higgs http://www.fizicaparticulelor.ro/....../index.php gasesti ceva care sa-ti de-a ei pe site-ul asta http://www.scientia.ro/.
Cand eram in liceu ce mi s-a parut extrem de interesant au fost niste site-uri facute de cativa colegi. Unu a facut vrei sa fi miliardar in pascal, altul a facut in flash un fel de animatie 3d, iar unii au facut ceva legat de chimie, tot o animatie in flash in care puteai sa schimbi molecule acolo si-ti calcula diverse lucuri si-it facea si o animatie pe baza la ceea ce ai modificat... dar acele site-uri erau destul de complexe...

2 răspunsuri:
| Nastia explică:

Stiu sa lucrez si in flash si stiu si programare.ca am 3 ani la activ la mate-info, intensiv info.si vreau sa fie ceva uimitor.interesant si atractiv.in plus asta e proiect de sfarsit de an si profa a zis ca face asta cu noi ca sa vada la ce ne pricepem mai bine decat la programare, ce idei avem.ne mai zicea ca ar vrea sa faca lucruri frumoase si atractive cu noi dar nu are timp in programa de altceva in afara de c++.

| Tiberius a răspuns:

In 3 ani de programare in liceu stii fix nimic. S-o crezi tu ca ceea ce faceti in liceu se cheama programare.