| happyANDsad a întrebat:

Am de invatat o tema foarte mare la Fizica (Forta Arhimede.Plutirea corpurilor) dar e asa dezvoltarea mare ca nu pot s-o ivat cap-coada poate cineva sa-mi zica metode de a ivata repede si usor? sau sa-mi faca rezumatul temei?
Mersi:-)

2 răspunsuri:
| Santo2190 a răspuns:

Te uiti peste ea peste ideeile principale..subliniezi cam ce vrei sa ai din toata lucrarea respectiva si dupa transcrii tot ce vrei sa dezvolti pe o foaie si incepi sa dezvolti la fiecare in parte..pentru invatare usoara, te trezesti bagi un ceai sa te relaxezi, picioarele in apa rece daca suporti si te apuci de citit

| LumyBlumy a răspuns:

Gesticulezi si te plimbi prin camera in timp ce inveti lucruri importante.mie asa imi intra in cap fiecare lectie...incearca chiar daca ti se pare absurdwinking