| Maria_Daniela_Radoi_2001 a întrebat:

Am doar trei întrebări!
1. Îmi place foarte mult de un baiat din școală mea dar el nu ma place deloc. Cum sa îl fac sa îi placa și el de mine?

2. Am parul foarte foarte scurt. Cum as putea sa crească mai repede ?????

3. Toți copii din clasa mea nu mă plac deloc. chiar nu știu de ce eu vorbesc frumos nu sunt rea si nu am nici măcar o prietena! Cum pot sa mă placa toți din clasa mea?

P.S: sunt fata!

Răspuns Câştigător
| Crisaul a răspuns:

Aoleo... parca esti o colega din clasa mea, fix asa e si ea! Nu stiu daca nu esti tu rolling on the floor In fine, pai trebuie sa fii aranjata, sa nu pari naspa in fata lui, sa incerci sa vorbesti cat mai mult cu el, sa-i spui sa aiba incredere in tine si chestii de astea, si daca ai noroc poate-l cuceresti si pe el, dar repet, trebuie sa fii aranjata dar daca vezi ca nu te baga in seama si chestii de genu', renunta la el, nu e persoana potrivita, cauta pe altcineva pentru ca daca face chestii de genu', cred ca are intentia sa-si bata joc de tine. Si eu, fiind baiat, am trecut printr-un **** ca asta, nu de mult timp!

2. Eu folosesc Ulei de Ricin pentru a-mi creste mai repede. Si nu stiu, fiind fata, de ce ai parul scurt? Adica pe bune... Nu te supara ca nu ti-o zic cu rautate, da la fete le sta bine cu parul lung!

3. Aici nu prea am cum sa-ti raspund, pentru ca nu prea stiu. Nu prea cred ca poti sa-i faci sa te placa, imi pare rau ca-ti zic asta, dar nu prea cred ca exista asa "miracole". Aproape si eu sunt prin Situatia asta, doar ca nu chiar asa rau ca si tine. Odata ce ai colegi rai, nu-I poti schimba! Ca in vremurile astea, toti isi bat joc unii de altii, si nu inteleg de ce **** e asa, si eu trec prin situatia asta, si e de ****, sincer. Du-te la o alta scoala, si nu mai baga in seama vocile alea spurcate sa te raneasca, odata ce ai plecat la o alta scoala, iti faci o alta viata si si daca pleci, trebuie sa fii ca fetele astea, mai populare sa zic eu asa, nu stiu cum devii popular ca eu nu sunt, dar incearca sa le copiezi stilu' si cred ca asa vei reusii. Stiu cum e... Daca vei pleca la o alta scoala, sigur vei avea o viata mai buna, si prieteni. Dar trebuie macar sa te strufoci pentru asa ceva! Ca astfel, n-ai rezolvat nimic.

Multa bafta!

| Maria_Daniela_Radoi_2001 explică (pentru Crisaul):

Mulțumesc pentru răspuns!

3 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

1. Nu poti face pe cineva sa te placa.
2. Foloseste ulei de ricin.
3. Ca si in primul caz, nu poti face pe cineva sa te placa. Cu singuranta esti altfel fata de cum sunt ei iar atunci cand esti diferit, oamenii nu te plac pentru ca nu faci ce fac si ei. Incearca sa treci peste. Iti poti face prieteni la alte clase, pe langa locul in care locuiesti si chiar online, poate ai noroc si intalnesti persoane din acelasi oras.

| teo530 a răspuns:

1.Poate nu e potrivit pentru tine daca.
2.Habar n-am
3. Poate sunt niste afurisiți și nu merita sa fie prieteni cu tine.