| SuzySweet a întrebat:

Am doua intrebari. Va rog raspundeti doar cei care stiti. Deci eu folosesc un gel pentru hidratare exfoliere si curatire a fetei. La cat timp se foloseste si e bine sa te dai si dimineata si seara? Si a doua intrebare suna asa : stiti vreo crema sau gel sau ceva ce face bine tenului? Mentionez ca am 13 ani. Va rog sa-mi spuneti doar daca ati incercat ceva si nu face nimic tenului... A si sa nu fie foarte scumpa! Funda

2 răspunsuri:
| precious30 a răspuns:

1. Gelul exfoliant este bine sa il folosesti dimineata deoarece tenul tau este plin de impuritati din atmosfera si il lasa sa respire pe timpul noptii si este bine sa te speli si dimineata deoarece atat pe timpul noptii cat si pe timpul zilei, tenul seceta sebum care trebuie inlaturat dimineata.
2. Eu folosesc o crema de fata de la AVON, cu arbore de ceai si castravete. La varsta ta nu iti trebuie crema de riduri sau mai stiu eu ce. Eu am 20 de ani si folosesc aceasta crema de foarte mult timp si este chiar ok. Nu iti lasa tenul gras, se absoarbe rapid, are un miros placut si catifeleaza tenul.

| Pendek a răspuns:

Eu îți spun din experiența iubitei mele că poți să te dai oricând dar nu excesiv (la rând imediat). Mai întâi te speli pe față te usuci și îl ții cinci minute. Gel care face bine tenului habar n-am dar e bine să te speli pe față des și să nu te ștergi cu prosopul și lasă să se usuce!