| dydo a întrebat:

Am dureri foarte mari in timpul mentruatiei.mai ales in prima zi nu pot manca de abia ma ridic din pat febra greturi ma simt slabita ma dor oasele ce sa fac? am 15 ani si mi-am inceput viata sexuala dca conteaza asta

4 răspunsuri:
| Carlaaa a răspuns:

Aw.Bineinteles ca asta conteaza.
Poate ca nu esti suficient de bine dezvoltata, de fapt. mai mult ca sigur nu esti suficient de bine dezvoltata.
Inceperea vietii sexuale la o varsta mai mare nu este ca sa nu simti tu placerea mai devreme, ci ca sa apuci sa te dezvolti fizic si psihic indeajuns incat sa nu ai probleme dupa, asa cum ai patit.
Du-te impreuna cu o persoana majora, [ pentru ca presupun ca parintii nu stiu ] la un ginecolog sa iti spuna el ce ai.

| AlexutzZza a răspuns:

Ai inceput viata sexuala prea devreme . Menstruatia iti vine regulat? Daca nu s-ar putea sa fii insarcinata sau sa ai o infectie . Mai bine consulta un ginecolog . SUCCES!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai inceput viata sexuala prea devreme. Menstruatia iti vine regulat? Daca nu s-ar putea sa fii insarcinata sau sa ai o infectie. Mai bine consulta un ginecolog. SUCCES!

| gfdessjtyrd76 a răspuns:

Parerea mea e ca ar trebui sa te duci la medic pentru ca daca ai si febra ceva nnu e in regula(dureri de burta si de oase si eu am dar febra si greturi nu cred ca sunt normale)vb cu mama ta si mergeti al medic fara rusine. bafta