| gettingfit a întrebat:

Am facut de curand febra la muschiul de la mana stanga.(la biceps)
e bine sau e rau? la dreapta de ce nu fac si totusi sunt dreptaci.

si inca ceva.De 5-6 luni imi incordez prea mult muschii(abdomen, brat drept(nu si stang) etc) si am inteles ca nu e bine deloc. Daca nu ii mai incordez asa de mult am vreo sansa de a nu se mai atrofia(sau de a nu mai creste)?

1 răspuns:
soothe
| soothe a răspuns:

Muschii nu cresc, se umfla. Atrofierea se produce atunci cand stai in repaus total. complet, de dimineata pana seara pentru luni de zile. Fa miscare si mergi la sala.