| anonim_4396 a întrebat:

Am facut la scoala un proiect numit "prietenul secret" prin care trebuie sa ii oferim unui coleg un cadou de Craciun. Ei, mie mi-a nimerit sa-i fac cadou unei fete.Eu m-am gandit la o carte... Avand in vedere ca ii place si lectura.Ce carte mai speciala imi recomandati? Mentionez ca are 15 ani.Sau, ce cadouri imi propuneti sa-i fac? multumesc!

Răspuns Câştigător
| Roses a răspuns:

Poti sa ii iei o esarfa draguta.
Depinde ce carti ii plac: romane, poezii. Cred ca romane. Cumpara-i un roman de dragoste sau intreab-o intr-o pauza ce gen de carti ii plac si mai intreaba si pe altii ca sa nu se prinda ca ii iei cadou. Cumpara-i o cana frumoasa cu motiv din asta de sarbatori: om de zapada, braduti, steluteee etc. Sau cumpara-i o cutiuta de bomboane( stii, sunt niste bomboane foarte bune in forma de scoici). big grin

3 răspunsuri:
| RainmakerX a răspuns:

Eu iti propun o carte cu vampiri(eventual Amurg).Cel putin colegele mele sunt moarte dupa povesti cu vampiribig grin
Daca nu, cred ca poti sa iei si un cos de fructe din acela ornat frumos/ciocolata.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Depinde de ce ii place ei.

| Cyrano a răspuns:

Vezi si tu ce o atrage in materie de lectura...romane, poezii...