| anonim_4396 a întrebat:

Hei. La scoala am hotarat sa ne facem cadouri unii altora de Craciun. Trebuie sa-i fac cadou unei fete. M-am gandit la o esarfa sau carte. Dati-mi si alte exemple( sa nu fie ceva foarte scump)

Răspuns Câştigător
| lulu98 a răspuns:

Daca doresti ceva mai ieftin nu te sfatuiesc sa cumperi bijuterii(cele dragute sunt scumpe, iar cele ieftine sunt de prost gust).O carte ar fi o idee buna, acum depinde si subiectul...Eu de obicei fac cadouri simbolice.De exemplu ii poti cumpara unul dintre acele suporturi de lumanari in forma de braduti, ingeri, reni, etc(vor costa pana in 25 de lei) sau canile cu mesaje dragute(mai mult de 20-30 de lei nu costa) ori un animal dragut de plus(ursuleti cu caciulite de Mos Craciun, reni de plus. oameni de zapada).
Eu anul trecut am daruit unei prietene o pereche de manusi, foarte dragute tricotate cu niste clopotei pe ele.Nu am cheltuit mai mult de 30 de lei, iar cadoul a fost primit cu placerehappy

2 răspunsuri:
| amyana a răspuns:

O esatfa ar fi buna dar eu as zice sa ii iei o bratara sau o prechede cercei

| Euletitia a răspuns:

Buna! O bluza frumoasa, un ruj in culoarea care ii place ei mult, un CD cu muzica preferata sau cum ai zis tu, o carte sua o esarfa. Nu opta pentru bijuterii, ceasuri d emana, posete sau parfumuri pentru ca sunt scumpe, iar cele iefitne arata groaznic, parerea mea.