| AliNuTzA_9627 a întrebat:

Am foarte mare nevoie de sfaturile voastre! Problema mea este ca am mintit si acum nu mai stiu cum sa mai "dreg busuiocul" cum s-ar zice.
Vorbesc cu un baiat pe messenger, nu l-am vazut niciodata, suntem in Spania am2 dar in orase diferite.Cand am inceput sa vorbim pe messenger si sa ne cunoastem eu l.am mintit in legatura cu locul de munca, i.am spus ca lucrez intr-un bar pe cand eu am grija de o familie de batrani.Problema este ca vorbim in fiecare seara...de 8 luni continuu si inca nu i.am dezmintit lucrul acesta.
Astazi mi. a spus ca are de gand sa vina la mine...si eu am fost de acord...nu am avut curajul sa-i spun adevarul...ca eu de fapt nu am unde sa-l primesc...(ca stau in casa unor batrani de care am grija)sad
Imi place mult de el si nu stiu cum sa fac sa ies din aceeasta incurcatura.Am ramas ca maine ma anunta daca vine.Eu ce sa-i spun?! Cum as putea sa fac sa fie bine?! Ma bate gandul sa ii dau ignore, sa nu-i mai raspund la telefon...decat solutia asta o vad eusad... voi ce spune-ti? adevarut nu pot sa i-l spun, nu am atata tupeusadAm gresit recunosc! Dati-mi ideeisadce scuze as putea sa gasesc...sau ce sa fac?! ...Am incercat sa explic cat am putut mai binesad, sunt foarte preocupatasadmultumesc anticipat!

9 răspunsuri:
| lola a răspuns:

Poti sa ii spui ca nu puteti merge la tine ca parintii/ sora/ matusa/ bunica/ cainele/ pisica... sunt la tine acasa ca au ceva de rezolvat la tine in oras si nu au unde sa stea.si doar azi ai primit vestea...thinking si chiar in seara aia ii zici ca ai demisionat si ca ti-a zis cineva de o familie de batrani care trebuie ingrijita si te platesc mai bine.happy

| fabiola a răspuns:

Nu incerca sa justifici o minciuna cu alta minciuna, asa se pierde increderea intr-un om. Ii poti spune simplu adevarul.

| r8driver a răspuns:

Nu cred ca o sa-se supere daca ai spui adevarul.
Sincer mai mult as vrea ca prietena mea sa aiba grija de niste batrani decat sa lucreze antr-un bar.

| Brotacelu a răspuns:

... Rahat mare,
iti spun pe privat [nu vreau sa fiu vazut ca stiu sa ies din rahat] big grin

| AliNuTzA_9627 explică:

Prieteni! eu nu pot sa-i spun adevarul, chiar NU POT, am prea mult orgoliu si nu as suporta sa isi faca o impresie proasta despre minesad. Si nici sa ii spun ca mi-am schimbat locul de munca...maine seara e vorba ca vine...eu i.am zis ca ies de la munca la 4 noaptea, el se duce la discoteca cu un prieten si la 4 ne intalnim(asa zice el)...deci...raspunsurile voastre sunt foarte bune, dar totusi...parca imi e greu sa ii spun adevarul, cu toate ca ar fi cel mai binesad... Ce alte ideei mai avetibig grin?

| den a răspuns:

Adevarul! dc sal pierzi dintr-o minciuna? daca e baiat inteligent o sa inteleaga dc l-ai mintit

| angella1972 a răspuns:

Intalniti-va la o cafea si spune-i ca preferi un servici mai decent, unde esti mai putin expusa, decat la bar, unde vin fel de fel de oameni. daca te placa cu adevarat si veti fi impreuna, spui tu mai tarziu adevarul.

| sym0nyck a răspuns:

Ori ii spui adevarull. ca nu ar avea de ce sa se supere.si daca se supara pentru atata lucru. nu cred ca are rost sa te agiti pentru elwinking( iti spun din proprie experienta, si eu sunt tot in Spaniabatting eyelashes ),
sau a2-a varianta... ii zici ca nu mai lucrezi in bar si ca de 2-3 saptamana. 1 luna. ai grija de niste batrani, dar ti-a fost rusine sa ii spui. si daca tu ii vei da ignore, ce crezi ca nu-si poate face alt idbatting eyelashes... cat ai sa te ascunzi pe urma de el?
si pana la urma ce este atat de rusinos in a avea grija de niste batrani .si mai ales ati castiga tu traiul intr. un mod cinstit happy stai linistita, ca. daca spui ca si el este tot de aici. stie prea bine cred, ca pentru asta ai venit aici, sa muncesti... si nu esti singura care face lucrurile asteawinking
bafta.sa ne spui cum te-ai descurcat tonguewinking

| titusfresj a răspuns:

Zii ca nu mai muncesti la bar si ti-ai gasit la batranii astia si esti platita si mai bine. si isi va face o parere mai buna cand va vedea ca muncesti pentru niste batrani decat atunci cand esti barmanita.ca na..sa fii la bar te intalnesti cu fel de fel de oameni pe cand la pensionarii aia ...intelegi tu ce vreau sa zic...succes