| DoooarEuuu a întrebat:

Am foarte mult timp liber si nu am ce sa fac. M-am gandit sa fac ceva productiv in loc sa ma joc toata ziua pe PC, dar nu stiu ce. Ceva idei? Precizez ca sunt elev si am 17 ani. (daca se poate ceva din care as putea face si ceva verzisori legal)

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Activitati de voluntariat, dau foarte bine si prin cv-uri, inscrie-te in tot felul de workshopuri, organizatii, ong-uri, poate chiar vreun sport care-ti place (football, basketball etc.)

| Andreeush a răspuns:

Învață pentru școală sau încearcă să ajuți pe alții să învețe japoneza.

| DoooarEuuu explică (pentru Andreeush):

Nu prea am prieteni dornici sa invete japoneza. De fapt... nici nu prea am prieteni. Adolescentii astia is prea ocupati cu fumatul, cu bautura si cu manelele, nu au ei timp sa invete lucruri noi.

| CosminCD a răspuns:

Sfatul meu: lasa verzisorii pe mai tarziu; acum, apuca-te de dezvoltarea ta personala: citeste, invata o limba straina (sau doua), invata sa lucrezi pe PC intr-un program ceva (tutoriale gasesti).

| DoooarEuuu explică (pentru CosminCD):

Am invatat deja aceste lucruri. Stiu romana, engleza, rusa, franceza si japoneza. stiu sa lucrez in C++ stiu sa lucrez si Unreal 4, cultura generala foarte vasta.

| CosminCD a răspuns (pentru DoooarEuuu):

Ai invatat si nu mai ai nimic de invatat? Nu cred! Mai sunt domenii. Pai daca esti un fel de geniu si nu mai ai ce sa inveti, atunci spor la joc pe PC. Daca esti dispus sa inveti, sa citesti si sa te dezvolti personal, vei avea ce face.
P.S.: Daca tot esti un "izvor de cunostinte", fa-ti un calal de YouTube si lucreaza pe el. Creeaza content si poate vei fi urmatorul Pewdiepie.

| DoooarEuuu explică (pentru CosminCD):

Ca sa ma apuc de YouTube trebuie sa investes mult in Hardware. Si nu prea imi permit in momentul de fata sa fac asta. Plus ca trebuie sa imi schimb si internetul pentru ca eu am viteza de upload foarte mica