| Crisstina02 a întrebat:

Am fost impreuna cu un baiat timp de 2 ani jumate.Cu ceva timp in urma a plecat peste hotare sa isi construiasca viitorul,sa mearga la o universitate,sa lucreze, dar spontan a fost inrolat in armata.Am avut niste probleme in relatie legate de inselare(din partea lui).Si paradoxal,ma iubeste,stiu asta cu siguranta,dar nu se mai corecteaza.L-am iertat de fiecare data,practic am inchis ochii mereu,si oricum,ca fiecarui om,mi s-a epuizat rabdarea.
In tot acest timp,cam dificil pentru mine, mi-a fost alaturi si m-a sustinut prietenul nostru comun.Nustiu ce simtea el pentru mine,prietenie sau ceva mai mult,dar peste o perioada de timp,m-a facut sa ma indragostesc de el, el de mn.Cind il intreb ce facem mai departe,mereu raspunde ca putem ramine doar prieteni,el nu poate proceda asa urit cu prietenul lui, ex-ul meu.
Si..totusi continua sa-mi acorde atentie,+saruturi...etc.
Cum sa procedez eu? da ar fi un raspuns,sa incerc sa sting sentimentele fata de dinsu,dar dorinta de a fi cu el, e prea mare.

Răspuns Câştigător
| ROB3RT89 a răspuns:

Buna.
Daca zici ca prietenul tau te-a inselat si iai permis cam multe,cred ca era cazul de mult sa putina initiativa.
Nu stiu ce sa zic,ori ce relatie incepe frumos la inceput.
Dar nu se stie cum decurge pe parcus si durata ei.
Incerca sa-l cunosti mai bine pe prietenu vostru comun si ia o decizie,dar nu te grabi, asta sa nu fie pripita.
Tine minte, ori ce baiat e ok la inceput.
E atent cu tine, te spirijina moral si multe alte chesti.
Unii chiar sunt sinceri si deschisi, altii vor doar sa-si atinga anumite scopuri si apoi schimba macazul...
Asta trebuie sa descoperi tu.
Succes!

6 răspunsuri:
| MiruD a răspuns:

Fa ce iti dicteaza inima. De ce sa te opui? Si mai ales ca ex-ul te-a mai si inselat, e clar ca nu te mai iubeste.
Asa ca lasa-l si incearca norocul cu altcineva, care tine la tine si nu te inseala cu toate fufele.
happy

| Crisstina02 explică (pentru MiruD):

Da la fel cred si eu, dar problema e ca vreau sa fiu cu acel prieten al nostru...el se opune relatiei noastre, pentru ca tine mult la ex-ul meu, sunt prieteni buni)

| MiruD a răspuns (pentru Crisstina02):

Mmm. Ce sa zic. daca nu vrea, nu tine la tine! Ori tu, ori prietenul lui.

| ioniepuiu a răspuns:

Spune-i in fata! daca asa iti zice inima, asa sa faci! spune-i ca simti ca alaturi de el poti construi o relatie frumoasa si ca stii ca si el tine la tine. arata-i ca si tu il placi! decizia este a ta!

| Crisstina02 explică (pentru ioniepuiu):

I-am spus in fata tot ce simt, el la fel..chiar i-am propus sa fim impreuna, dar nu vrea doar din cauza ca va arata ca un tradator in fata ex-ului meu.

| Crisstina02 explică (pentru ioniepuiu):

Si i-am spus tot ce simt, el la fel, da zice ca daca vom fi impreuna va pierde stima ex-ului meu, si a altor prieteni...