| pogacel a întrebat:

Am fost la magazin si mi-am cumparat un pachet de tigari, in urma cu cateva minute am furat una de la frate-miu si am facut la fel acum 3 saptamani, am fost fericit ca mi-am luat pachetul de tigari(nu stiu de ce) si acum ma simt vinovat... ar trebui sa le arunc? Ma gandeam sa le fumez pe toate si dupa sa nu imi mai cumpar

1 răspuns:
| floriflorentina0123 a răspuns:

Buna. cati ani ai si totusi, nu e bine sa fumezi la orice varsta. ar trebui sa te simti vinovat ca fumezi, nu ca i ai luat tigarile fratelui tau. poate par de moda veche, am 14 ani si nici nu mi-a trecut vreodata prin cap sa fumez si nici n am de gand. sper sa nu te superi dar incearca sa te lasi, e greu, ti ai format un obicei dar gandeste te ca daca te ai apucat de acum, mai tarziu vei fi leguma, doamne fereste. deci te rog, nu exista nu pot, cauta pe net si vei gasi macar sfaturi sau ponturi. incearca doar