| anonim_4396 a întrebat:

Acum un an am cumparat un pachet de tigari Parliament Aqua Blue sa vad cum e sa fumezi deoarece am ajuns la o varsta destul de inaintata si vad la multi de varsta mea ca fumeaza, ma rog... nu mi-a placut, iar dupa primele 4 tigari i-am dat pachetul unui prieten. Acum imi vine iar in gand sa cumpar tigari sa fumez, chiar daca nu mi-a placut atunci. Oare de ce inca ma simt atras de tigari si ce sa fac? Sa iau la bucata? E sub demnitatea mea...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Bani aruncati.

| RainmakerX a răspuns:

NU! Raspunsul e mereu NU atunci cand vine vorba de tigari. Nu conteaza ca nu ti-au placut.Tot un fel de drog sunt si ele.Provoaca dependenta! Nu fa ceva ce mai mult ca sigur vei regreta.
Stiu ca nu este treaba mea sa spun asta dar nu o face daca te gandesti cat de cat la sanatatea ta si a celor din jur.
Tigarile sunt o risipa din toate punctele de vedere.Nu ai nevoie de ele ca sa te simti bine! Este totul legat de mentalitate!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dacă începi, și cel puțin o țigară în acest moment, o să devii dependent. deci. mai bine nu.

| TRANSVERSAL a răspuns:

Nu te mai gandi la ele, doar si tu ti ai dat seama ca nu sunt bune! Ce conteza ce fac ceilalti de 15 lei iti poti lua o inghetata, un suc dar gandeste te in primul rand ca nu iti fac ine, cati nu ar vrea sa se lase dar le este mai greu