| sergiu_2449 a întrebat:

Am fost la mare in ultimu timp si m-am bronzat foarte tare si azi am obsservat ca imi apar niste pete mai albe pe fata, e ceva normal?!

Răspuns Câştigător
| killmesoftly a răspuns:

Am avut si eu tot pe fata dupa ce am venit de la mare.Este de fapt o ciuperca care o are toata umea si se dezvolta pe scalp.La unele persoane aceasta se intinde pe fata,gat, piept, spate.Eu am avut pe gat si fata.Mie mi a dat medicul dermatolog un sampon cu sulf cu care sa ma spal pe fata si pe corp.Ar trebui sa faci o vizita la medic.

1 răspuns:
| springandsummer a răspuns:

Petele astea sunt pentru ca ai stat prea mult la soare trebuia sa flolosesti mai multa crema de protectie.Si nu este normal. Trebuie sa vezi un medic.Am si eu o prietene care are ditamai pata pe burta de vreo 20-25 de cm. Sper ca te-am ajutat :* Funda?puppy dog eyes