| Gekkō a întrebat:

Am fost oprit pe strada de un tip care spunea ca sunt persoana potrivita si are nevoie de niste persoane care sa pozeze pentru articole vestimentare ale diferitelor firme. A spus ca inscrierea e pe loc si ca trebuie sa platesc 60 RON si ca la fiecare sedinta (vreo 5 pe an) primesc 200-400 RON si hainele sau accesoriile respective. Spunea ca mai au nevoie de un paiat (varsta 17-22 ani) si ca sunt potrivit. In fine, am platit si peste o zi m-au chemat la niste poze asa cu mine care trebuie duse la Bucuresti apoi peste cateva zile sa revin la un interviu cu directoarea care vin in Arad.
Ce credeti? Agentia e Catwalk Fashion (eu nu am gasit nimic pe net)
Am vazut ca acelasi tip oprea pe strada diferiti tineri...

10 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai sa vezi tu bani inapoi de la ei cand am sa ajung eu pe luna sa vad daca au scris americanii coca cola pe acolo

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adică un om oprea pe stradă paţachine şi malaci pentru a le propune să " pozeze pentru articole vestimentare "? laughing Splendid.

| SpitalulDeGlumeti a răspuns:

Tu baiat serios ai pus botul, asa-i? la cei 60 de lei ti-a dat chitanta fiscala?

| Gekkō explică (pentru SpitalulDeGlumeti):

Da, mi-a dat un tichet de plata, ceva chitanta mica, dar am pastrat-o

| SpitalulDeGlumeti a răspuns (pentru Gekkō):

Mergi mai si fa reclamatie la politie naibilea, ai cautat firma respectiva si nu ai gasit-o pe net?

| Gekkō explică (pentru SpitalulDeGlumeti):

Nu am gasit...
Faza, cant am ajuns a doua zi la proba de poze, usa era incuiata, apoi a deschiso o pitipoanca fricoasa pe tocuri de 80

| Snowfall a răspuns:

Nimeni nu iti da nimic pe gratis. Si fratemeu a patit ceva asemanator. Dupa ce a dat banii a aflat ca firma aia nici macar nu exita si nu i-a mai gasit nimeni pe cei luau banii.

| Gekkō explică (pentru Snowfall):

Pff...mortii lor...

| raduandrei2001 a răspuns:

Bv TIE!

| Morocz_Noemy_1995 a răspuns:

Firma exista, iata linkul de la site-ul lor http://www.catwalkagencyinternational.com/ Si pe mine m-au oprit, chiar de 3 ori. Inca n-am avut nici o sedinta, dar o sa ma contacteze asa zis. Prietena mea are o prietena care a fost oprita si ea, iar ea a fost chemata deja la sedinte. Si eu am platit 60 de lei pe loc si am primit si bon, si am si semnat un contract de 8 ani. Timpul o sa ne raspunda la intrebare.