| Xxeniaa a întrebat:

Am fumat iarba și mi-am simțit creierul înghețat, rece. Asta e efectul pe care ți-l da iarba?

3 răspunsuri:
| 1Me9 a răspuns:

Eu cred ca difera de la persoana la persoana, am mai simtit cateodata ceva asemanator a ce descrii tu, dar de fiecare data e relaxarea aia totala cand nu iti simti corpul si nici pe cei din jur, timpul, miscarile, etc, totul e prea relaxant.

Totusi, mai bine sa lasi prostiile, pentru ca, da, poti cadea in extreme prin care multi am cazut.

Nu da dependenta, dar e la fel ca alcoolul pentru pustani, bei saptamana asta, hai ca mai merge si saptamana viitoare, formezi un obicei sau cel putin o placere de a o face, lucrul asta fiind unul destul de naspa, deoarece ceva bun este scump, o sa simti nevoia de mai mult, etc.

Eu zic ca cele mai bune droguri sunt sexul, alcoolul si lenea.Stay chill!

| AnaAlina a răspuns:

De ce ai făcut prostia asta? Fii un om cu capul pe umeri si nu mai copia toate maimuțele! Eu de 4 ani m-am lăsat, nu îți da acest efect. Iarbas pura te liniștește, iarba stropita îți da halucinații si diferite stări emotionale mai puțin calm. Sa nu mai fumezi!

| aXy99 a răspuns (pentru AnaAlina):

Tu de ce te-ai apucat? laughing