| anonim_4396 a întrebat:

Am iesit cu o prietena apoi a venit si prietenul ei cu alt prieten. Mergem noi spre gradina publica si deodata prietenul prietenului prietenei mele zice sa il iau de brat. ok[desi imi provoaca sila. adica na chiar nu ma simt bine cand am facut asta .nu stiu dc da nu ii suport deloc fata vocea si comp dar cum abia il cunoscusem am zis hai. sa nu par speriata de bombe]'nu stiu cum prietena mea zice prietenului sau"si tu faci asa cu alte fete?" si at mi-am dat seama ca de fapt baiatu asta are prietena si nah mi-am luat mana inapoi dar fix in momentul ala am vazut intr'o masina pe o fata (fosta colega 1-4/ dar nu ma mai inteleg cu ea, nu ne vorbim) si s-a uitat mirata si cu un zambet mai. nu stiu cum sa zic, nu gasesc nici un emotic ca sa arat. apoi dupa ce am stat in gradina pe o banca[baiatu ala a stat sus.tnx God!] si apoi cand sa iesim mi-a mai zis sa il ztin de brat de vreo 2 ori da am zis NU.Acu vad ca are la status" Probleme in paradis" si numai are poza cu el si prietena'sa*.
Tot in ziua aia cand ne'am desp de ei si am continuat sa ma plimb eu cu prietena mea i'am zis ca nu am mai vrut sa il iau de brat pentru ca na. daca vede cineva si am intrebat'o cum ar reactziona ea si a zis ca na s'ar lua de minelaughingdaca m'ar vedea cu prietenu'so.
ACum ma gandesc daca fata aia care ne'a fazut si stiu ca e batausa o cun pe prietena baiatului ala si sa nu fi crezut altceva si sa se ia prietena baiatului de mine. Eu nu o cunosc decat pe fata care ne'a vazut dar poate aia o sa ma stie de la fata asta...
Daca cumva va veni l mine o fata (cand ies afara sau l liceu)eu c sa fac?straight face Csa ii zic?straight face
Mentzionez ca nu simt absolut nimic pentru asta. mult mai dragut mi se pare prietenul prietenei da na e luatlaughing
Sfaturi.
*scuze pentru povestea asa d marebig grin

13 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Pe site-ul asta am invatat ca 90% dintre probleme se datoreaza imaginatiei bogate. Ce sens are sa iti faci griji cu privire la "batausa" care posibil sa fi interpretat lucrurile altfel si posibil sa fie amica iubitei tipului si posibil sa ii spuna si posibil ca fata respectiva sa te astepte la liceu si posibil sa se ia de tine?raised eyebrows Nu ti se par cam multe probabilitati de luat in calcul? Stai calma, nu ai facut nimic decat sa il tii de brat si eu am amici cu care mai merg de brat sau de mana si pe care ii pup pe obraz si asta nu inseamna nimic. In concluzie, traieste-ti viata, simte-te bine, nu iti mai face atatea scenarii in capsor, mai ales cand nu faci nimic de care sa iti fie rusine. Bafta!

| psiholoaga a răspuns:

Wow! Dupa explicatia asta, nu ma mai intreb de ce ai nick wy...tongue

| Antrax a răspuns:

Da-i una nu te lasa.

| marsy a răspuns:

Ehehe. nu-ti fie teama. Ma kemi daca ceva. voi fi de partea ta!

| sTeFaN. a răspuns:

Dai 2 palme si un sut in fundlaughing

| Chuck a răspuns:

1. Trebuie sa fii destept (ca om) sa nu intrii in probleme d-astea, puerile, jenante, scarboase. Imi dai seama ca aia sunt un cuplu de cocalari (prietenul prietenului prietenei tale si prietena prietenului prietenului prietenei tale) laughing. Ce dracu' umblii tu, fata mare, destepata si frumoasa cu golani?

| Chuck a răspuns:

Am febra 39 si ceva, la ce te astepti?
Dar totusi, daca prietena prietenului prietenului tau(hahaha ce imi place cum suna laughing ) e batausa, atunci nu e o mica bagaboanta? Sau e absolventa la Harvard?

| anonim24 a răspuns:

Cel mai bine e sa faci tu primul pas sa vada ca nu esti intimidata, du-te la fata pe care o cunosti fosta ta colega chiar daca nu te intelegi cu ea si cu un mare tupeu intreab-o de ce s-a uitat asa la tine si spune-i ca in caz ca o cunoaste pe iubita lui ce s-a intamplat de fapt pentru ca nu vrei sa se iveasca probleme din cauza unei neintelegeri.Asta te va face sa scapi de problema.

| cipy a răspuns:

Fii sincera daca ceva si totul se va rezolva fara nimic mai rau da nu prea cred ca prietena lui sa caute probleme daca ati fost vazuti impreuna doar o singura data / doar el ti-a zis el e vinovatul nu tu! totul o sa fie ok nu-ti fi ingrijorata

| babydollella a răspuns:

Stai linistita! amenintari cu bataia am primit 1000 si niciuna nu s-a tinut de cuvant... dar sa revenim la povestea ta...incearca sa faci doar sa simti tu.nu ce vrea lumea, sau sa faci ceva doar pentru ca o sa creada cutare ca esti nu stiu cum... daca faceai cum simteai tu si nu il luai de mana totul era bine, si-asa nu-ti placea de el ce daca te credea speriata? o sa fie binewinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu sunt golaniraised eyebrows

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu ai inteles
happy nu e nici o prietena a prietenului meu
era vb ca X -prietena cu caer am iesit a venit cu xx si y( 2 baieti) si y are prietenahappy xx(prietenul lui x) si eu ziceam ca am vaz o fata care cred ca e amica cu iubita(prietena) lu yhappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tu ai 16 ani? :-o La cum ai povestit, sigur pari de 12! Si tu te mai dai mare ca stii politica? Invata despre pubertate, fetito!