| anonim_4396 a întrebat:

Am in clasa un coleg care isi bate joc de toti... uneori chiar si de mine. Azi in timpul orei m-am enervat tare si l-am injurat am vrut chiar si sa sar la bataie dar m-am abtinut. Ce sa faC?

3 răspunsuri:
| Laura1074 a răspuns:

Si in clasa mea sunt astfel de specimene.Nu ii mai da satisfactie cand isi bate joc de tine, o sa vada ca nu il bagi in seama si o sa se opreasca.
Intr-adevar, sunt unii carora nu le pasa daca ii ignori sau nu, telul lor in viata e sa te toace continuu la cap.
Dar daca vezi ca nu se mai poate vorbeste cu dirigentele/diriginta si totul se va rezolva.

| FortzZa a răspuns:

Vorbeste cu diriginta tawinking

| MDF a răspuns:

Cel mai bine este sa il lasi in pace.Stiu ca suna ciudat, dar cel mai bine este sa il lasi in pace.Desigur,altfel stau lucrurile daca incepe sa se ia serios de persoana ta.Dar cat timp nu sare la bataie, lasa-l.