| anonim_4396 a întrebat:

Am inceput clasa a 9-a si am o stare pe care nu o pot descrie, imi este teama de faptul ca ziua urmatoare ma duc iar acolo. Asta din cauza ca nu cunosc pe absolut nimeni, mai vorbesc cu cativa colegi dar conversatii scurte, oricum ma inteleg destul de bine cu toti dar imi este foarte dor de colegii vechi, profesorii vechi, si scoala veche. Nu am nici un chef, la liceu ma plictisesc in pauze, iar cei ce au venit din aceiasi scoala vb intre ei si nu indraznesc sa intru in vorba cu ei. La scoala era absolut totul diferit, cunosteam pe ORICINE, in pauze mergeam din clasa in clasa si glumeam cu toata lumea. A mai patit cineva asa?

Răspuns Câştigător
| Morphines a răspuns:

Ai răbdare, totul se va schimba. Sau așa ar fi normal din ce spui că ai făcut anii trecuți.
Trebuie să vă cunoașteți reciproc și o să vă împrieteniți. Este normal să te simți așa, fiindcă ești într-un loc nou nouț.

1 răspuns:
| RobbyBix a răspuns:

Incearca sa socializezi cu noii tai colegi, prima impresie chiar conteaza, daca nu ai un subiect de dezbatut pentru a intra in vorba cu ei incearca probleme referitor de scoala ex. ce orar avem maine, cum ti se pare ca e profu de... ce faceti dupa ore etc.