| PrivesteCatreCer a întrebat:

Am inteles ca din martie poti sa dai la permis de la 16 ani si ca limita de motor e 1000cm
E adevarat? Da ca da vreau mai multe detalii

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai inteles absolut gresit

catg B1 o poti lua si acum la 16 ani si poti conduce masini care se incadreaza la acesta categorii adica 400kg si 15kw

| PrivesteCatreCer explică (pentru suntserios):

Asta stiam, dar am auzit ca din martie e limita de motor 1000 cm, acum daca e informatii eronate vedem in martie

| suntserios a răspuns (pentru PrivesteCatreCer):

"e informatii eronate"

nu exista vreo lege votata si adoptata ca sa poate intra in vigoare in matie

| PrivesteCatreCer explică (pentru suntserios):

Acum trebuie sa ma omori, coaieee nu se poate ce greseala catastrofala am facut!