| BuBu_7744 a întrebat:

Am intrat la mate-info.Si...in scoala generala nu am facut deloc informatica.Am inteles ca profesorii de info de la liceul respectiv sunt aspri.Cu ce se incepe informatica intra 9a?

Răspuns Câştigător
| anonuser123 a răspuns:

Nu trebuie sa iti faci probleme daca nu ai facut deloc informatica in generala.Eu sunt a 10a, tot la mate-info si anul trecut eram in aceeasi situatie ca tine.Si daca nu ma insel in clasa a 9a se incepe cu prezentarea algoritmilor, proprietatile lor, structuri decizionale, repetitive etc.In fine daca vrei sa te interesezi mai mult poti cauta pe net despre algoritmi.
Oricum eu iti spun ca nu ai de ce sa iti faci probleme.Profesorii o sa va ia de la 0, pentru ca sunt sigura ca nici majoritatea colegilor tai nu au prea multe cunostinte de informatica happy