| Vreausapot a întrebat:

Am intrat la un liceu pe un profil nedorit. Eu am vrut sa intru pe matematica-informatica dar am intrat pe stiinte sociale intensiv franceza si o sa fac numai o ora de matematica pe saptamana. Dupa un semestru vreau sa ma transfer.Deeeci vreau sa stiu ce se face in primul semestru la matematica de clasa a 9 a sa ma apuc sa lucrez de acum.Macar numele capitolelor care se fac pe primul semestru pe un profil matematica-informatica. Site-uri cu cursuri online pot fi folositoare.
Cine ma ajuta, va rog? Nu vreau sa imi distrug viitorul. Eu am fost foarte bun la matematica in generala dar m-a tras romana in jos la examen. DaU FUNDA

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Numere complexe. Inductie matematica. Siruri si multimi. Vectori.