| UmbraDeVulpe a întrebat:

Am intrat pe un chat si am apasat pe un link de pe site ul asta http://ic-ph-lm.xhcdn.com/ din greseala ca l a trimis cineva acolo unde pot vedea toti, adica pe main se zice ca l a trimis si am apasat din greseala si era o poza, dar pare dubios site ul asta totusi, sau daca a aparut o poza cand am dat click pe link nu pot lua virusi si asa sau pot? Ca totusi daca intru pe site ul asta nu merge si apare nu stiu ce eroare, e posibil sa fi luat virus sau ceva? Ce sa fac acum?

20 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Este 4.30 dimineata si tu scrii pe forumuri online, de ce?
Te plangi ca te doare capul, ca ai probleme psihice, dar faptul ca alegi sa pierzi noptile online, in loc sa dormi, nu fac decat sa-ti adanceasca problemele psihice si boala sa avanseze.
De ce pierzi noptile online?
Chiar este atat de important sa-ti bati joc de sanatatea ta?

| Devoratorul a răspuns (pentru Violleta2022):

Cât adevăr, dar și eu le pierd așa din păcate.

Răspuns utilizator avertizat
| Devoratorul a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Bă eu am băgat linkul undeva unde îi verifică siguranța și a zis că nu pare nimic suspect.

Răspuns utilizator avertizat
| Violleta2022 a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Nu stiu care este treaba cu site-ul ala, ca eu un atinvirus care a blocat acel link, fiind clar ca-i ceva interzis sau virusat.

suntserios
| suntserios a răspuns:

E un link din ala de spam cel mai probabil care face diverse redirecturi pentru vizualizari reclame. Acum pare ca au niste probleme pe la server

Răspuns utilizator avertizat
| suntserios a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Nimic. De ce ar trebui sa faci ceva?

Răspuns utilizator avertizat
| suntserios a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Da, e dubios că e un domeniu folosit probabil la spam... pune ți un antivirus si lasă paranoia.

Răspuns utilizator avertizat
| suntserios a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Instalează un antivirus și gata.

Răspuns utilizator avertizat
| suntserios a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Renunță la iPhone și ia-ți telefon cu butoane. Nu mai ai probleme

Răspuns utilizator avertizat
| suntserios a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Eu am părere că tu ești exagerat de paranoic