| Miruna0909 a întrebat:

Am invitat un coleg la ziua mea. Cand i-am zis față în față ca vreau sa il invit, a zis că da, vine. I-am mai dat peste cateva zile mesaj cu invitatia, nu doar lui, la toti pe care am vrut sa ii invit, ca să fiu sigură ca am zis la toata lumea, iar apoi in mesaje a zis ca o sa vada el daca vine, ca are nu stiu ce treaba, imi da raspunsul intr-o anumita zi (vineri). Bun, o trecut si ziua de vineri si nu mi-o mai zis nimic, i-am dat eu mesaj pana la urma sa imi comfirme raspunsul, a zis ca și cum a uitat, ca s-o luat cu alte treburi și nu stiu ce si ca o sa ma anunte inainte cu 1-2 zile pana la ziua mea (eu cand l-am invitat prima data, a fost acum 2 saptamani) ca nu stie exact in acea zi daca poate sa vina. Nu stiu de ce am impresia ca sunt doar niste scuze astea. Faza e ca celelalte persoane mi-au confirmat din prima daca vin sau nu.
Voi ce credeti? Nu vrea sa vina sau chiar e foarte ocupat?

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Lasă-l in pace, nu conta pe el, e neintresa(n)t

| Miruna0909 explică (pentru sierra1):

Daca nu vrea sa vina, de ce nu imi zice direct, daca e vorba de vrut?

| nustiu13579 a răspuns:

De obicei, unii băieți, din nefericire mai au și reacții din astea, am pățit o și eu. l am intr dacă vrea sa vina cu 3 sapt înainte, zicând ca da, iar atunci când am dat oficial invitațiile s-a făcut ca ploua, a zis ca posibil sa fie plecat, ca ma anunța el cu 4-5 zile înainte dacă vine. la 4-5 zile i-am dat msj, vii sau nu vii, mi-a zis ca încă nu știe … nu am mai insistat pentru ca sfatul meu personal e ca dacă cineva zice ca se mai gândește și cu 4 zile înainte de party, nu merita sa vina având in vedere ca nu ti da un răspuns concret.