| anonim_4396 a întrebat:

Am laptop( Acer )..si card de la aparat..si am niste poze. vreau sa le descarc pe laptop dar nu am cablu de la aparat..as putea sa bag cardul undeva in laptop? eu nu vad nicaieri un loc pentru card.

3 răspunsuri:
| antimulte a răspuns:

Verifica atenta laptopul daca pe undeva nu are un cititor de carduri, apoi chiar daca el are trebuie sa mai fie si compatibil cu tipul de card pe care ai tu pozele. De obicei aparatele foto folosesc card SD.

| iDangerous a răspuns:

Nu ştiu ce model de la Acer ai, dar eu am pentru carduri SD un loc exact lângă beculeţele din faţă care îţi arată când eşti conecatat la wireless, când încarci laptopul etc. Dacă apeşi pe acea plăcuţă o să iasă şi în locul ei pui cardul.

| mcdeliric1 a răspuns:

Cauta un loc unde sa intre un cititor de card (adaptor), apoi bagi cardul in adaptor si adaptorul in laptop. bafta!