| frumi33 a întrebat:

Am luat un 4 la biologie si nu stiu cum pot sa le spun parintilor. Ei sunt foarte exigenti si or sa ma pedepseasca rau de tot. Avem in curand sedinta si daca le spun de 4 ma cearta iar daca afla de la sedinta face si mai rau, dar eu nu am curajul sa le spun iar daca nu le spun de sedinta mi-e frica sa nu afle, ce pot sa fac, ajutati-ma cat mai repede cu raspunsuri cat mai concrete

4 răspunsuri:
| NoNameJunior a răspuns:

Bună.
trebuie să le spui.fie că sunt sau nu exigenţi. ştii doar că minciuna are picioare scurte, nu-i aşa? este normal să se supere, orice părinţi s-ar supăra.dar înainte să înceapă,, circul", spune-le că vei lua numai note de 10 în continuare, ca să îţi repari nota de 4. şi trebuie să înveţi la biologie mai mult, ca să le demonstrezi că îţi pasă.ai luat o notă mică, dar cu toate astea munceşti ca să o repari.
Succes!

| MaTrIx8378 a răspuns:

Poti face un lucru, daca nu iti doresti sa te pedepseasca sau sa te certi cu ei, poti frumos sa-ti inveti lectia prezenta la biologie si ii spui profesoarei tale sa te asculte, vei lua o nota buna si poate nu o sa se supere foarte mult parintii tai.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie spus in acelasi timp in care le zici notele mari.Asta merge mereu.

| Cosmy31 a răspuns:

Cu 3 de 10 pe langa acel 4 o sa iti iasa media 8, 5 adica 9 si o sa le demostrezi parintilor tai ca ai avut ambitia necesara pentru a-ti indrepta media ..sau ar fi si solutia sa nu le spui de sedinta