| mama1 a întrebat:

Am luat un unu la biologie. Parintii mei sunt foarte exigenti si o sa ma pedepseasca foarte rau. Cum as putea sa le spun? Ce as putea sa fac?

3 răspunsuri:
| positivity a răspuns:

Frate, fapta-i deja consumată.
Ai luat 1, asta e. Măcar spune-le adevărul, nu te ascunde după minciuni gen: toată clasa a luat note mici, voi învăța mai mult data viitoare.
O să te pedepsească? Şi?
Poate așa vei învăța data viitoare.

| bogdan2091 a răspuns:

Pai daca se pune in catalog le-as spune ca au fost note foarte mici sau ca o sa imi maresc nota(n-ar strica si o promisiune) sau daca nu se pune in catalog acelasi lucruhappy promite-le ca o sa iti maresti nota deoarece daca nu le spui se vor supara mult mai tare cand vor afla...straight face bafta!happy

| teosbeos a răspuns:

Spune-le cat mai subtil, prindei intr-un moment bun si vorbeste cu ei si ai putua sa iei catva 10 si sa le spui ca-ti pare rau pentru nota de asta ai invatat si ai luat mai multe note de 10! dar asta odata cu vestea despre nota ta frumoasa de UNU. MULT SUCES!