| shakespearemondialu a întrebat:

Am mai mulți prieteni care după ce au făcut facultatea în Iași au plecat în București sau Cluj pe motiv că sunt bul#ngii, perverși, pe interes, nesimțiți. A mai auzit cineva ceva de chestia asta?

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Eu nu am mai auzit de așa o chestie, Cine sunt ****, cei plecați, sau cei rămași?

| shakespearemondialu explică (pentru sadrian46):

Majoritatea oamenilor din orașul ăla.

| sadrian46 a răspuns (pentru shakespearemondialu):

Care oraș ăla? Iași? Și cum ți-ai dat seama? Le-ai făcut testul de bulăneală?

| shakespearemondialu explică (pentru sadrian46):

Unul dintre ei este puțin mai diferit, acesta mi-a spus că a avut probleme cu multi oameni pe motiv că nu le plăcea de fata lui. Ceea ce e pertinent pentru că în Iași e un mediu conservator. Eram curios daca a mai avut cineva problema asta.

| sadrian46 a răspuns (pentru shakespearemondialu):

Cam așa se pare că se întâmplă în linii mari, cel puțin. Cu cât mergi mai mult spre NV în țară, crește atitudinea conservatoare.