| QueeN ♥ a întrebat:

Am mare nevoie de ajutor.Acum ceva timp eram intr-un anturaj nepotrivit si am facut treburi de care nu sunt prea mandra.Am fumat, pentru ca imi era teama sa fiu exclusa, si intr-o zi un coleg ne-a chemat pe toti ceilalti la el la apartament.Prietenele mele s-au dus, si normal, m-au obligat si pe mine sa merg. Ei s-au apucat sa bea, eu nici n-am pus gura pe alcool.Acum diriginta vrea sa faca sedinta cu parintii si cu elevii, si o colega a spus ca-i va spune ca am fost la acel coleg la apartament si ca am baut. Ce sa fac? Mi-e teama sa nu cumva sa-mi scada nota la purtare (stiu ca este in stare sa faca asta). Dau fundita.straight face

Răspuns Câştigător
| f a răspuns:

E o situatie complicata insa eu as vorbi cu diriginta despre ce ai facut inainte ca prietena ta sa te parasca; asa diriginta ta ar putea sa te inteleaga si sa scapi doar cu un advertismentwinking
Eu nu stiu cat de bine tte intelegi tu cu diriginta ta insa eu am scapat de multe ori asa

11 răspunsuri:
| Eu4EverX a răspuns:

Stai putin de ce sa iti scada nota la purtare daca ao facut ce ai facut in afara scolii? Nu are nici un drept stai linistita, poti vorbi cu mama ta si sa ii explici cum sau intamplat lucrurile, spune-i ca tu nu ai baut si ca colega ta, poate iti va tine putina morala dar vei scapa mai usor decat sa afle de la diriginta ta.

Succes!

soothe
| soothe a răspuns:

Vorbeste cu mama ta si spune-i advarul

| gabryel a răspuns:

De ce sa iti scada nota la purtare? sa presupunem ca ai baut, ai baut in timpul liber, atata timp cat nu ai venit la scoala sub influenta alcolului nu e treaba dirigentei ce faci tu in timpul liber. Noi fumam si bem in scoala si nu ne mai zice nimeni nimic, cand intri in baie la baieti nu ai aer sa respiri la ce fum e acolo...

| kiwii a răspuns:

Dupa cum a mai zis cineva, trebuie sa iti asumi responsabilitatea pentru faptele tale, dar, pentru siguranta ta sufleteasca, nu poate sa iti scada nota la purtare pentru ca nu ai baut in incinta scolii. Poate doar sa ti se faca un pic de morala.

| chupachups1234 a răspuns:

Spune-i dirigintei tot ce ai scris si aici, asa ca daca acea fata ii va spune-i dirigintei ca ai baut, ea va sti dinainte cum a fost si nu o va mai crede pe ea. Spune-le si parintilor, pentru ca nu le va place sa afle de la diriginta...

| thealc a răspuns:

Trebuie sa. ti asumi responsabilitatea pentru faptele tale.

| masly a răspuns:

Daca 100% nu ai baut, desi nu prea cred.atunci nu te da batuta incearca sa demonstrez ca nu a fost asa, aduti preteni care au fost la chef sa confirme ca nu ai baut. dar in primul rand explica-i mamei tale si konvingeo ca asta era adevaru
bafta!

| blunts a răspuns:

Stai linistita cu diriga o sa o rezolvi deoarece nu ai fost in incinta scolii cu mama ta s-ar putea sa te cam certi dar daca are incredere in tine big grinSucces si ai grija data viitoaretongue

| QueeN ♥ explică:

Ma inteleg destul de bine cu diriginta, si mamei i-am spus ca am fumat dar ca m-am lasat ca nu mi-a placut si m-a inteles intr-un fel.

| byanka14 a răspuns:

Daca ai un prieten/a bun/a printre cei care au fost acolo invita-l/o la acea sedinta dupa cum ai zis pot fi prezenti si elevi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://idontsmoke.weebly.com