| TPU2000 a întrebat:

Am multe cosuri pe nas,frunte si zona ochilor, cremele avon clear skin v-au folosit! Mama mea nu este de acord cu cremele deloc. Dupa raspuns dati-mi un remediu pentru cosuri.Dar cosurile sunt minuscule, nu sunt o problema, doar ca sunt deranjante!

8 răspunsuri:
| Gabriela_Mihaela_1990 a răspuns:

Mama ta are dreptate, daca te duci la un doctor bun o sa iți zică ca cremele anti-acnee pe care le folosești iți distrug pielea. Poate te scapă de coșuri, dar o sa ai mereu apoi probleme cu tenul. Cunosc foarte multe persoane care au făcut greșeala ta.

Eu iți recomand sa iți cumperi un tratament anti-acnee e pe baza de creme cu 100% ulei pur de arbore de ceai(Tea Tree) de la Thursday Plantation.

Iți mai recomand sa schimb săpunul normal cu un săpun pe baza de ulei pur de arbore de ceai.
La mine efectele sau văzut foarte repede. In câteva zile, coșurile au început sa se usuce si apoi treptat au dispărut complet, fără sa îmi afecteze pielea sau sa îmi lase urme de la coșuri.

| Georgy98 a răspuns:

Crema de la avon "clearskin pore penetrating" este forte eficienta, iti dai oadata si iti mai curata fata, bine acum fiecare produs actioneaza diferit pe fiecare om, dar daca tu zici ca mami nu e de acord ei bineee....incearca sa te dai dimineata cu lapte de capra (nu rade laughing) sa stii ca iti catifeleaza pielea sau daca tot nu vrei asta incearca cu miere si lapte de vaca, capra, etc., masca de ou este de asemenea eficienta, eu nu am incercat dar am citit si am vazut pe net, am auzit si de la mama si poti gasi de asemenea sapunel cu sulf in farmacie care iti ard cosurile, Ps":eu am 14 si am si eu intr-adevar probleme cu cosuri dar asta e pubertatea happy accepta asa cum esti :*

| TPU2000 explică (pentru Georgy98):

Intr-adevar laptele imi catifeleaza fata, am incercat, dar nu am incredere in cremele de la avon deoarece nu se bazeaza pe ingrediente naturale, dar ai dreptate trebuie sa accept asa cum sunt, nu am cosuri mari incat sa fiu foarte cosoasa cum sunt unele fete doar ca sunt foarte multe unele medii si unele foarte mici! Merci pentru raspuns!

| Georgy98 a răspuns (pentru TPU2000):

Cu placere:*:*:*sper ca te-am ajutathappy

| Raawr a răspuns:

Spune-mi cati ani ai, si eu iti voi spune ce sa folosesti si ce nu, cand imi vei spune iti voi raspunde. Astept ras. tau

| TPU2000 explică (pentru Raawr):

Sunr clasa a 7a, 12 ani

| TPU2000 explică (pentru Raawr):

Dar cosurile sunt minuscule, nu sunt o problema doar ca sunt deranjabile!

| TPU2000 explică:

Dar sunt minuscule!