| paupaulapaulina a întrebat:

Am nevoie da raspunsuri urgente happy

In decursul orei 13:00 sora mea de 6 ani a inceput sa faca febra ( 39, 5 ). Dupa a ramas constanta pana in jurul orei 18:00 :o In acest timp ea a primit mai multe remedii...

Adineauri a facut 40 febra :o Cea ce este foarte mult :o

Ce remedii imi recomandati confused thinking

Ceva naturist sau ceva medicamente care se pot cumpara fara reteta happy

Va rog tratati cu seriozitate happy :*

Dau FuNdItA si VoT doar raspundetiwinking

Glumelor stupide votez cu caracter irelevant pentru suspendarea contuluihee hee

love strucklove strucklove struck Va pup Scuzati categoriahee hee

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Tu te joci cu sănătatea ei. Cheamă ambulanța și nu o mai face pe doctorul de ocazie. Trebuie să fie văzută de un medic cât mai urgent, apel gratuit la 112.
Sănătate maximă.
Pa, pa.

| ascovit a răspuns:

Uite un primul pas pentru. remediu.

O iei pe sora ta o imbraci mai pentru. vremea de afara, ii ceri tatalui tau sa va duca pentru. prima oara la medicul de familia, si drum bun...cand ajungi la disepnsar incearca sa-i faci pe ceilalti sa te inteleaga ca este o urgenta, si s te lse sa intri mai in fata, pentru. va fi foarte aglomerat te anunthee hee, nu-i uita sa le multumesti, intri si ii spui doctorului si sa asculti cu grija ce iti va spune. Dupa ce o va consulta ii va da o reteta.

Nu E DE GLUMIT! Temperatura 40 :O:O:O

Nu te juca in casu cu pastilele [-x du-te repede cu sora ta la medic.

Insanatosire grabnica!

| ascovit a răspuns:

Daca nu gasesti unde sa o duci la aceasta ora tarzie, ceea ce e cam greu de crezut, insa Romania este tara tuturor posibilitatilor, cred ca mama ta ar trebui sa stea de veghe la surioara ta pana a2a zi, sa-i puna o compresa rece pe frunte, nu stiu thinking Oricum cred ca mama tha ar sti ce e de facut. Si poate chiar bunia voastra stie niste leacuri babesti thinking care sa aiba efecte, nu neaparat de lunga durata, insa sa fie eficiente.

| perfusion a răspuns:

Este vorba de gripa care este prin preajma, la fel s-a intamplat cu multi colegi de ai mei.Ar fi mai bine sa te duci la medicul de familie / doctor cu experienta inainte de ai da vreun medicament pentru ca daca ia multe medicamente de la varsta asta i se va strica "mecanismul de aparare" a corpului.

| Alexa_4667 a răspuns:

Febra este primul sintom al unei infectii. Nu este bine sa ii administrezi tu medicamente, pentru ca nu sti ce are cu adevarat. parintii vostri trebuie sa mearga cu ea la medic cat mai repede, febra de 40 nu este un semn prea bun, mai ales la un copil de 6 ani. Mergeti la doctor!