| Blue17 a întrebat:

Am nevoie de ajutor...stiu ca aici nu se fac teme dar am mare nevoie de dimensiunule lucrarii lui Constantin Brancusi "Regele regilor"

Promit ca dau fundita celui mai bun raspuns si celorlalti voturi!

Please help me!

Răspuns Câştigător
| ionela22 a răspuns:

Http://brancusi.1dez.com/opere-brancusi.html
Monumentala sculptura din stejar Regele regilor a fost initial planificata sa stea in interiorul Templului de Meditatie din India, dar acesta nu a mai fost realizat.
Regele regilor poate fi interpretata ca o incercare a lui Brancusi de a intruchipa in sculptura puterea religiei din est.
Denumirea originala a sculpturii a fost Spritul lui Buddha, iar Brancusi era cunoscut ca fiind familiar Buddhismului prin scrierile filozofului tibetan Milarepa.
http://brancusi.1dez.com/opere-brancusi.html#lucrari2
funda?

1 răspuns:
| Blue17 explică:

Multumesc dar am nevoie strict de dimensiunile sale...ca alte detalii le am si eu!